Röviden

Oltyán pszichológiai hadviselés

A CSU Craiova labdarúgóklub azzal a kéréssel fordult a romániai Országos Doppingellenes Ügynökséghez, hogy az FCSB elleni, bukaresti mérkőzés időszakában végezzenek ellenőrzéseket, ami kimutathatja, hogy valamelyik játékos használt-e tiltott ajzószereket. Az oltyánok 7 ponttal vannak lemaradva az élen álló FCSB-től, de ez még csak az alapszakasz véghajrája, következik majd a felsőházi rájátszás. Cristi Balaj volt játékvezető, a doppingellenes hivatal elnöke kijelentette, hasonló kérést fogalmazott meg nemrég a Dinamo szurkolói gárdája is, de az ellenőrzések végül elmaradtak. Az elnök rámutatott, az oltyánok kérése elvileg azt jelenti, a Craiova és az FCSB keretéből három–három játékost tesztelnek. Mivelhogy egyetlen teszt költségei meghaladják az 1600 lejt, a CSU Craiova illetékeseinek csaknem 10 ezer lejt kellene kifizetniük, mert a kérés tőlük érkezett. „Mi nem nyilvános naptárak és tervek szerint dolgozunk, a munkánk hatékonyságának szempontjából fontos a váratlan, rajtaütés-szerű ellenőrzés, amit ráadásul nem is csak a mérkőzések alkalmával végezünk, hanem edzések, edzőtáborok alkalmával is, ahogyan a Nemzetközi Doppingellenes Világszervezet (WADA) előírja” – mondta Cristi Balaj, és hangsúlyozta, a CSU Craiova előzetes kérésének teljesítéséről vagy elmaradásáról majd csak a mérkőzés után várható részletesebb beszámoló. (bl)

Tévében a döntő

A jégkorong Erste Liga döntőjének negyedik és ötödik mérkőzését élőben közvetíti a Székelyföldi Stúdió csapata. A Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona párharcának negyedik összecsapása április 4-én, húsvét vasárnapján a Duna World/M4 Sport+ csatornán 19 órától lesz látható. A döntő ötödik mérkőzésére az eddigi eredmények miatt már biztosan sor kerül, ezt április 6-án, kedden 18 órától rendezik Brassóban (M4 Sport). A harmadik találkozót szombaton 18.30-tól Csíkszeredában játsszák, ezt azonban nem közvetítik a televízióban. A két erdélyi együttes négy győzelemig tartó döntőjének állása 1–1, az első két brassói mérkőzésen előbb a Sportklub 3–0-ra nyert, majd a Corona 3–2-vel visszavágott.