A Honvédé a kupa

Tizenegy év várakozás után ismét a Budapest Honvéd nyerte meg a labdarúgó Magyar Kupát, miután a szerda esti döntőben 2–1-re legyőzte a Mezőkövesd együttesét. A kispestiek több mint százéves történelmében ez volt a 19. kupadöntő, a mostani sikerrel pedig a nyolcadik alkalommal került a klub kirakatába a serleg. A mostani győzelem különlegessége az, hogy először rendeztek kupadöntőt abban a felújított stadionban, amelyet a Honvéd legnagyobb legendájáról, Puskás Ferencről neveztek el. Ráadásul Pisont István személyében hét év után vezetett kupagyőzelemre csapatot egy magyar edző – de ez akkor is igaz lett volna, ha a Kuttor Attila által irányított Mezőkövesd sikerét hozza a finálé. Legutóbb 2013-ban fordult elő, hogy honi szakembert dobálhattak a magasba a játékosok a döntő megnyerése után, akkor Kondás Elemér diadalmaskodott a DVSC-vel a Győri ETO elleni döntőben (2–1). A Honvéd az 51 millió forint jutalom mellett az Európa Liga-szereplési jogot is megszerezte. Labdarúgó Magyar Kupa, döntő: Budapest Honvéd–Mezőkövesd Zsóry 2–1 (1–1), gólszerzők: Neszterov (33. – öngól), Kamber (56.), illetve Pekár (37.).

Messi bajban

Megsérült Lionel Messi, a spanyol bajnok FC Barcelona sztárfutballistája, így elképzelhető, hogy ki kell hagynia a Real Mallorca elleni jövő szombati bajnokit, amely az első tétmérkőzése lesz az együttesnek a koronavírus-járványt követő leállás után. A hatszoros aranylabdás argentin támadó a keddi tréningen szenvedett combsérülést, ami miatt szerdán már nem is tudott együtt gyakorolni társaival.