Amatőr versenyek Háromszéken

Szombaton Kovászna megye két amatőr pingpong-versenynek adott otthont: Sepsiszentgyörgyön 54 álltak asztalhoz az Amatur-sorozat háromszéki viadalán, míg Nagybaconban a helyiek mérettettek meg a 39. alkalommal meghirdetett Bacon-kupán.

A megyeszékhelyi Topspin teremben rendezték meg a Bertis-kupát, amelyen két kategóriában haladó/hobbi és elit/nyílt osztottak díjakat. A színvonalas vetélkedőre a háromszékiek mellett Hargita és Brassó megyei amatőr asztaliteniszezők jelentkeztek, mindkét dobogó legmagasabb fokára sepsiszentgyörgyi sportoló állhatott fel. Eredmények: haladó/hobbi kategória: 1. Dan Toma (Sepsiszentgyörgy), 2. Kovács Eduárd (Balánbánya), 3. Pál Attila (Sepsi) és Bordás László (Szentivánlaborfalva), 5. Bartha István Zsolt (Nagyajta), 6. Florin Loghin (Brassó), 7. Bartha László (Kurtapatak), 8. Adrian Marandici (Brassó). Elit/nyílt kategória: 1. Márton Ádám (Sepsiszentgyörgy), 2. Bokor Zoltán (Brassó), 3. Welker Iván (Sepsi) és László Levente (Csíkszereda), 5. Adrian Toma (Sepsi), 6. Mihai Galiu (Brassó), 7. Szász Ernő (Sepsi), 8. Nagy Magor István (Sepsi). A verseny támogatói: Bertis, Diószegi Pékség és Ganésa Pékség.

A hagyományos nagybaconi kupaverseny idei kiírására három korosztályban összesen tizenhét helyi amatőr pingpongozó nevezett be, közülük a legfiatalabb résztevő a mindössze 11 esztendős Kiss Zsuzsa volt, a legidősebb pedig a 70 éves Dimény János. Eredmény: 18 év alatt: 1. Mihály Gábor, 2. Kiss Zsuzsa (egyedüli lány résztvevője a viadalnak), 3. Bocskor Hunor; 19–50 év között: 1. Veres István, 2. Bardócz Csaba, 3. Székely Ferenc; 51 év fölött: 1. Bardócz Ferenc, 2. Szabó Gábor, 3. Peszternák László. A szervezők köszönik Bardócz Csaba, Kiss Ferenc, Bocskor László, Veres Lóránt és Bartha László támogatását, hiszen segítségük nélkül nem jöhetett volna létre a hagyományos megmérettetés.

Kimagasló teljesítmény

Szőcs Bernadette két arany- és egy ezüstérmet nyert az országos asztalitenisz-bajnokságon. A marosvásárhelyi származású, jelenleg a Steauát képviselő sportoló Ovidiu Ionescuval aranyérmet szerzett vegyespárosban, női párosban pedig Andreea Dragomanu mellett lett második. Egyéniben a vártnál könnyebben, négy játszmában legyőzte válogatottbeli csapattársát, Elizabeta Samarát, ezzel megszerezte a bajnoki címet.