RÖVIDEN

Hozták a kötelezőt az élen állók

A második helyen álló MBB csapata aratta a játéknap legkategorikusabb győzelmét a kézdivásárhelyi öregfiúk minifoci-bajnokságában, miután hét góllal legyűrte a Szeklerjobsot. Az éllovas Novo is hozta a kötelezőt, az Ózont múlta felül öt góllal. A 9. forduló eredményei: Route 66 – Csavar-Go 1–3, Szeklerjobs – MBB 4–11, Akarat – Astra 2–7, Goldim – Perkő 5–4, Ózon – Novo 2–7.

10. Akarat 9      0      0      9      15–78      0

A góllövőlista állása: 1. Csulak Attila (Novo) – 25 gól, 2. Lemhényi József (Novo) – 16 gól, 3. Barti Attila (Csavar-Go) – 14 gól. A bajnokság február 14-én folytatódik a visszavágókkal, a következő program szerint: 17.30 Csavar-Go – Akarat, 18.30 Ózon – Astra, 19.30 Szeklerjobs – Novo, 20.30 Goldim – MBB, 21.30 Route 66 – Perkő.

Kettős csíki siker

Egygólos hátrányból fordítva 13–2-re győzte le pénteken este a Csíkszeredai Sportklub a Bukaresti Steauát a kézdivásárhelyi műjégpályán, a romániai jégkorongbajnokságban. Egy nappal korábban a csíki kék-fehérek 6–0-ra győzték le a fővárosiakat ugyanitt. A Sportklub edzői négy 18 éven aluli játékost is jégre küldtek: Bajkó Csongort, Kristó Csongort, Györfy Szilárdot és Bănceanu Leventét.

7. Sportul 29    0      0      0      29    42–408    0

A román hokibajnokságban a csapatonként 36 mérkőzéses alapszakaszban minden csapat hatszor mérkőzik meg minden ellenfelével, háromszor hazai pályán és háromszor idegenben. Az alapszakaszt rájátszás követi, az első négy helyezett elődöntőbe jut, ahol az alapszakaszgyőztes a negyedikkel, a második pedig a harmadikkal játszik a döntőbe jutásért.