A bajnok látogat Szentgyörgyre
A Viitorul elleni hazai (2–2) és Krajova elleni idegenbeli (0–1) mérkőzések után újabb kőkemény bajnoki vár a Sepsi OSK-ra, amely szombaton 21 órától a címvédő Kolozsvári CFR-t látja vendégül az I. liga 6. fordulójában. A piros-fehérek eddig egyszer sem tudtak pontot rabolni a fellegváriaktól, erre szombaton nyílhat lehetőség, feltéve, hogy a Bajnokok Ligája-selejtezőkörében vitézkedő kincses városbeliek el nem halasztatják az összecsapást, amiatt, hogy jobban fel tudjanak készülni a Slavia Praha elleni keddi találkozóra. A 6. forduló programja: pénteken 17 órától Hermannstadt–Academica Clinceni, 19.30-tól Târgoviște–Dinamo; szombaton 21 órától Sepsi OSK – Kolozsvári CFR; vasárnap 18 órától FC Botoșani – Krajovai U, 21 órától FCSB – Jászvásári Poli; hétfőn 18 órától Voluntari–Medgyesi Gázmetán, 21 órától Astra Giurgiu– FC Viitorul. <<

Egy lépésre a csoportkörtől
Hatalmasat küzdött a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata Glasgowban, a Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójának visszavágóján, és fantasztikus győzelmének köszönhetően megérdemelten folytatja menetelését az első számú európai kupasorozatban. A hazai 1–1 után sokan temették Dan Petrescu edző alakulatát, amely az első félidőben már 1–0-ra vezetett Deac góljával. Szünet után a skótok két óriási védelmi hibát kihasználva egy-kettőre fordítottak (2–1). De nem hagyta magát a román bajnok, Omrani büntetőből kiegyenlített (2–2), és bár két perccel később ismét vezetett a Celtic (3–2), a 80. percben Omrani újra betalált (3–3). Ez az eredmény a CFR továbbjutását jelentette, de a ráadás utolsó percében Țucudean megadta a kegyelemdöfést (3–4). Ezzel eldőlt, hogy a CFR ebben az évben biztos valamely európai sorozat csoportkörében szerepel. A BL playoff-körében a Slavia Praha lesz az ellenfél – az első meccset kedden rendezik Kolozsváron –, és ha továbbjut, akkor kezdheti a csoportkört. A párharc vesztese az Európa Liga csoportkörébe jut. A Ferencváros nem tudott élni az idegenben elért 1–1-es eredmény jelentette minimális előnnyel a Dinamo Zagráb ellen, a Groupama Arénában nagyarányú, 4–0-s vereséget szenvedett, így az Európa Ligában folytatja. <<