Csapatversenyben remekeltek

A 18. KSE-napok egyik fontos rendezvénye a céhes városi tekepályán zajlott, ahol négy napon át versenyeztek egymással a csapatok. A szervezők 20 óra versengés után díjazták a kategóriák legjobbjait. Az A-kategória győztese a Gyulai SE együttese lett 1641 ütött fával, 2. KSE Barátok 1593, 3. Bad Boys 1525. Egyéni legjobb teljesítmények: 1. Baksa Imre (Gyulai SE) 350 ütött fával, 2. Egyed Ferenc (Gyulai SE) 348, 3. Kádár Béla (Bad Boys) 343.

A B-kategória legjobbjai: 1. Pilóták 1394 ütött fával, 2. Tigrisek 1361, 3. KSE Ifik 1296. Egyéniben: 1. Handra Balázs (Nexxon Pilóták) 298, 2. Szász József 294 (Nexxon Pilóták), 3. hely Olarașu Ovidiu 289 (Nexxon Tigrisek).

Bowlingban jeleskedtek

Április folyamán Brassó Pojánán rendezték meg az amatőr bowlingozók országos bajnokságát, amelyen Kézdivásárhelyt két csapat képviselte, a Zarah Moden és a Nexxon. A Zarah csapata – Bardócz Róbert, Fejér Attila és Mátyás Kálmán – országos harmadik helyet érdemelt ki, de a nexxonos fiúk is ügyeskedtek, B-kategóriában Somai Zsombor második helyet szerzett, míg A-kategóriában Várdó Olivér országos bajnok lett.

Címvédés kolozsvári módra

Először védte meg bajnoki címét a Kolozsvári CFR csapata a labdarúgó élvonalban. Dan Petrescu legénysége vasárnap este, telt ház előtt Emmanuel Culio büntetőjével 1–0-ra legyőzte a CSU Krajovát, és egy fordulóval az idény vége előtt megnyerte a bajnokságot. A CFR 2008, 2010, 2012 és 2018 után ötödször diadalmaskodott az I. ligában, de először sikerült megvédenie címét. Ez volt a kolozsvári klub tizenkettedik (öt bajnoki cím, négy Román-kupa és három Szuperkupa) belföldi trófeája. A felsőházi rájátszás utolsó fordulójában a CFR számára következik a FCSB elleni idegenbeli, immár tétnélküli rangadó. A forduló záró mérkőzésén a Viitorul 3–0-ra verte az Astrát. Labdarúgó I. liga, rájátszás, 9. forduló, felsőház: Sepsi OSK–FCSB 1–5 (0–2), Kolozsvári CFR–CSU Krajova 1–0, Viitorul–Astra Giurgiu 3–0 (1–0).