Háromszéki edzőmeccs

Ma 11 órától Kézdivásárhelyen, a Sinkovits Stadionban játszik edzőmeccset az I. ligás Sepsi OSK és a III. ligás KSE labdarúgócsapata. A fennállása során először felsőházi rájátszásban érdekelt Sepsi OSK barátságos találkozóval kívánja hasznosan tölteni a román válogatott Eb-selejtezős szereplése miatt beiktatott bajnoki szünetet, de az utóbbi időszak sikertelensége miatt a KSE-re is ráfér a gyakorlás egy rangos ellenféllel szemben.

Magabiztosan az élen

A kézdivásárhelyi öregfiúk minifoci-bajnokságának múlt pénteki játéknapján hozta a kötelezőt a tabella első három helyét elfoglaló együttes. Eredmények: Skat Kart – Perkő 2–3, Astra – Ózon 3–0, Novo – Akarat 5–4, MBB – Goldim 6–4. A góllövőlista állása: 1. Csulak Attila 27 gól, 2. Fábián Domokos 19, 3. Străchinaru Mihai 17.

9. Akarat 12    0      0      12    20–62      0

A következő forduló (március 29-én) programja: 17.30 Goldim – Astra, 18.30 Akarat – MBB, 19.30 Perkő – Novo, 20.30 Csavar-Go – Skat Kart, Ózon áll.

Megizzadt a továbbjutásért

Simona Halep igen nehéz meccset követően jutott a Miamiban zajló, 9.035.428 dollár összdíjazású keménypályás tenisztorna női versenyének nyolcaddöntőjébe. A világranglista harmadik helyén álló román lány 5:7, 7:6 (1), 6:2 arányban győzte le a szlovén Polona Herzogot. Halep nehézkesen kezdte a meccset, és több mint egy játszmára volt szüksége, hogy felvegye a ritmust, és fordítson. A második helyen kiemelt Halepnek ez volt pályafutása századik győzelme, egy 91.205 dolláros csekket és 120 WTA pontot kap eddigi teljesítményéért. A nyolcaddöntőben Venus Williams-szal (38, WTA – 43.) játszik, aki 6:3, 6:1-gyel búcsúztatta az orosz Darja Kaszatkinát. Halep 3-3-ra áll Venus ellen, ám a román lány megnyerte utolsó három mérkőzésüket, a legutóbbit az ausztrál nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában, 6:2, 6:3-ra.