Reménykeltő eredmények

Szombaton és vasárnap Zsilvásárhelyen zajlott az ifjúsági II-es birkózók kvalifikációs és erőfelmérő versenye, amelyen háromszéki sportolóink is képviseltették magukat. A viadalon a Sepsiszentgyörgyi MSK színeiben hatan, míg a Sepsi ISK-tól tizenketten voltak érdekeltek. A municípiumi sportklubtól Nichifor Levente a 65 kg-os súlycsoportban nem talált legyőzőre, míg Marian Costea (55 kg) harmadik lett. Dobogó közelben végzett, azaz 5. lett Mircea Păduraru (51 kg), míg a lányok viadalában Fazakas Szidónia (61 kg) a hetedik helyen zárt. A megyeszékhelyi sportiskola birkózói közül a legjobb eredmény Kertész Dávid (55 kg) és Bilibók Szabolcs (51 kg) nevéhez fűződik, miután mindketten a harmadik fejezték meg a viadalt. Továbbá Nemes Nagy Vivien ötödik volt a Gorj megyei megmérettetésen, amin több mint 400 sportoló vett részt. Az ifjúsági II-es birkózók országos bajnokságának döntőjét Konstancán rendezik meg, május 30. és június 2. között.

Várható svéd diadal

Románia válogatottja vereséggel kezdte a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjét, Cosmin Contra tanítványai szombaton este 2–1-re kaptak ki Svédországban, az F csoport nyitómérkőzésén. A svédeknek két gólhelyzetük volt az első negyvenöt percben, és mindkettőből gólt szereztek. A 33. percben Robin Quaison talált be, a Mainz támadója egy védelmi hibát követően volt eredményes közelről, majd alig hét perccel később Viktor Claesson egy kipattanó labdát talált el tökéletesen, és a jobb alsó sarokba küldte. Az 58. percben a szünet után beálló Claudiu Keserü szépített, egy szép összjátékot követően fejelt közelről a svédek kapujába. A folytatásban mindkét oldalon voltak helyzetek bőven, Tătăruşanu három tiszta gólhelyzetben tudott menteni, a 93. percben pedig a svéd kapu előtt volt egy tizenegyes-gyanús szituáció, de az eredmény már nem változott. Labdarúgás, Európa-bajnoki selejtező, F csoport, 1. forduló: Svédország–Románia 2–1 (2–0). A csoport másik mérkőzésein: Spanyolország–Norvégia 2–1 (1–0), Málta–Feröer-szigetek 2–1 (1–0). A következő fordulóban (március 26., kedd, 21.45 óra): Málta–Spanyolország, Norvégia–Svédország, Románia–Feröer-szigetek.