Kikapott az OSK

Becsúszott a második vereség a törökországi Belekben edzőtáborozó Sepsi OSK számára, amely vasárnap délután az ukrán élvonalban érdekelt Mariupoltól kapott ki egy góllal. Eugen Neagoe a Niczuly – Moura, Viera, Jovanovic, Omar, Rus, Karnitski, Nouvier, Ștefan, Tandia, Vașvari kezdő tizenegyet küldte a pályára a tizenkét csapatos ukrán élvonal hetedik helyét elfoglaló FC Mariupol ellen. Az ukránok az első félidőben kétszer is bevették a Niczuly Roland által védett szentgyörgyi kaput, a piros-fehérek próbálkozásait azonban nem kísérte siker. Az OSK csak a 83. percben tudott szépíteni, ekkor a csereként beállt Hamed talált be, több gól viszont nem esett. Labdarúgás, felkészülési mérkőzés (Belek): Sepsi OSK–FK Mariupol 1–2 (0–2), gólszerzők: Yasin Hamed (83.), Andrij Borjacsuk (12.), Ilja Putria (32).

Eddig két vereség és egy győzelem az I. liga tavaszi idényére hangoló sepsiszentgyörgyiek mérlege az edzőtáborban, korábban szintén 2–1-es vereséget szenvedtek a török Sivassportól, illetve 3–1-re legyőzték a kazah Aktobét. A Sepsi OSK legközelebb kedden játszik felkészülési mérkőzést a Szombathelyi Haladás ellen, két nap múlva pedig a bolgár Dunav Ruse lesz az ellenfelük. Mint ismeretes, az I. liga február első hétvégéjén folytatódik a 22. fordulóval, a Sepsi OSK február 3-án 17 órától az FC Voluntari otthonában vívja az év első tétmeccsét.

Az MBB továbbra is hibátlan

A kézdivásárhelyi öregfiúk minifoci-bajnokság 8. fordulójának eredményei: Csavar-Go – Astra 1–8, Perkő – Ózon 3–3, Goldim – Akarat 5–2, Skat-Kart – MBB 1–6.

9. Akarat 8      0      0      8      11–41      0

A góllövő lista állása: 1. Fábián Domokos (Skat Kart) 14 gól, 2. Csulak Attila (Novo) 12, 3–4. Dobozi Sándor (MBB) és Molnár Zsolt (Perkő) 11–11. Az e heti forduló (pénteken): 17.30-tól Astra – Skat Kart, 18.30-tól MBB – Novo, 19.30-tól Goldim – Perkő, 20.30-tól Ózon – Csavar-Go. Az Akarat áll.