Nem kegyelmezett a Sepsi–SIC

Nem kegyelmezett a Sepsi–SIC Sport

A Sepsi–SIC rekordot jelentő különbséggel győzött a Konstancai Phoenix Știința vendégeként a női kosárlabda Nemzeti Liga Keleti csoportjának 2. fordulójában. A bajnoki címvédő a kiütésnél is súlyosabb, 178–31 arányú (48–2, 50–2, 49–10, 31–17) vereséget mért a húsz év alatti, helyi játékosokkal felálló tengerparti együttesre.

A konstancai klub vezetősége azzal magyarázta a foghíjas játékoskeretüket, hogy nem sikerült időben kifizetniük a leigazolási díjakat a négy külföldi kosárlabdázójukra, valamint három alapjátékos kisebb sérülést szenvedett edzésen, így kénytelenek voltak csak fiatal helyiekre számítani a zöld-fehérek elleni mérkőzésen. Ilyen előzmények dacára a négyszeres bajnok komolyan vette a mérkőzést, és az Andra Mandache, Annemarie Gödri-Părău, Chrissy Givens, Kovács Renáta és Natalie Butler kezdőötössel fogott neki a ponttermelésnek.

Kovács Renáta két kosara indította a találkozót, ami után még további 40 következett a zöld-fehér mezesek részéről, majd a 9. percben Maria Marcu révén a házigazdák is megtörték a kosárcsendet. A megszeppent tengerparti gárda a második negyedben is csak két pontot szerzett, míg a háromszéki további ötven pontot jegyzett az első félidő vége előtt (98–4). A különbség a második félidőben tovább nőtt, a szentgyörgyi csapat 100. pontját Chrissy Givens szerezte, a harmadik játékrészben pedig további 47 pontot hoztak össze. Az utolsó tíz perc valamivel kiegyensúlyozottabbra sikeredett, végül a Sepsi–SIC 178 pontot szerzett, ami rekord a női kosárlabda Nemzeti Liga történetében.

A Phoenix elleni mérkőzés legjobb játékosa Demeter Nóra volt, aki dupla-duplával vette ki részét a győzelemből. A kézdivásárhelyi származású center 22 perc alatt 38 pontot szerzett, 10 lepattanót gyűjtött és 2 gólpasszt is kiosztott.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, Keleti csoport, 2. forduló: Konstancai Phoenix – Sepsi–SIC 178–31 (48–2, 50–2, 49–10, 31–17).

Phoenix: Grancea, Marcu 9, M. Florea, Mititelu 15/3, Dragoș. Cserék: Fülöp, B. Florea, Ion 2, Marin, Radu 5. Vezetőedző: Carmin Popa.

Sepsi–SIC: Mandache 16, Gödri-Părău 11/3, Givens 24, Kovács 19/3, Butler 18. Cserék: Demeter 38, Cătinean 16, Mîrne-Nagy 14/3, Vucetic 4, Topuzovic 18/3. Vezetőedző: Zoran Mikes.

A Sepsi–SIC október 9-én, szerdán 19 órától a Rapid csapatát fogadja a női kosárlabda Nemzeti Liga 3. fordulójában. Ugyancsak szerdán kezdi meg a bajnokságot a Nyugati csoportba sorolt KSE, amely 19 órától Marosvásárhelyen mérkőzik.