Kiénekelték a sajtot a Sepsi OSK szájából

Kiénekelték a sajtot a Sepsi OSK szájából Kovászna megye

Közel állt a győzelemhez Botoşaniban a Sepsi OSK, amely a véghajrában engedett ki két pontot a kezéből, és ismételten döntetlent játszott – a kilencediket ebben a szezonban – a labdarúgó élvonal 12. fordulójában. Az idegenben veretlen sepsiszentgyörgyiek maradtak a rangsor hetedik helyén, köszönhetően a fővárosi riválisok pontosztozkodásának.

Öt nap leforgása alatt kétszer lépett pályára Botoşani-ban a Sepsi OSK, a hétfői, Jászvásár elleni 1–1 után pénteken ugyanezt az eredményt érte el a botoşaniak ellen is. Pedig jól futballoztak László Csaba tanítványai, több alkalommal is vezetést szerezhettek volna az első játékrészben, azonban a hazaiak kapusa, Eduard Pap rendre védte Carnat, Deaconu és Vaşvari próbálkozásait.

A második félidő elején Vaşvari értékesítette a Holzmann kezezése miatt befújt büntetőt. A 84. percben Kilyén gyengén hazaadott labdájára Roman csapott le, és gurított kapuba (1–1). A ráadásban Velev, a másik oldalon Chalkiadakis is megszerezhette volna a győztes találatot, de két „döntetlenbajnok” összecsapásán mi más eredmény születhetett volna, mint iksz, az OSK kilencedik, Botoşani hetedik alkalommal osztozkodott a pontokon. Rövid szünet következik a bajnokságban, a Sepsi OSK legközelebb október 20-án játszik tétmeccset, amikor az Astra Giurgiut látja vendégül.

Labdarúgó I. liga, alapszakasz, 12. forduló: FC Botoșani–Sepsi OSK 1–1 (0–0). Gólszerzők: Roman (84.), illetve Vașvari (54. – tizenegyesből).

További eredmények: Krajovai U – Jászvásári Poli 1–1, Medgyesi Gázmetán – Academica Clinceni 2–1, FCSB – Dinamo 1 – 1. A Viitorul – CFR rangadó tegnapi lapzártánk után kezdődött. A mai műsor: 18 órától Voluntari – Chindia, 20.30-tól Astra – Hermannstadt.

14. Voluntari 11 1      2      8      8–25        5

„Mi irányítottuk a mérkőzést, ha nem hibázunk abban a bizonyos szituációban, akár holnapig is játszhattunk volna, Botoşani akkor sem tudott volna gólt szerezni. Jól játszott a csapatom, azt hozta, amit kell, amit elterveztünk, ha a folytatásban is így játszunk, akkor kijelenthetjük, jó úton haladunk. Rengetegszer elmondtam, abból a helyzetből nem szabad hazaadni a labdát. Nem tudom, ezek a gyerekek honnan tanulják, hogy passzoljanak a kapusnak, az pedig elővágja a labdát. Ha nem helyeztek rád nyomást, játssz tovább, és passzolj előre, ahová kell. Nem akarom azt mondani, hogy Kilyén hibája volt, nem haragszom rá, ennyi erővel másra is haragudhatnék, hiszen Velev a hosszabbításban hagyta ki a meccs helyzetét” – értékelt a meccs után László Csaba vezetőedző.