Nem kegyelmezett a Sepsi–SIC

Nem kegyelmezett a Sepsi–SIC Sport

A Brassói Olimpiára mért megsemmisítő vereséggel kipipálta alapszakaszbeli huszadik győzelmét a Sepsi–SIC, szombaton a női kosárlabda-bajnokság utolsó előtti fordulójában. A címvédő háromszéki együttest már csak egy lépés választja el az alapszakasz megnyerésétől.

Nem kímélte ellenlábasát az esélyesebb zöld-fehér mezes gárda, hanem már a meccs elején egyértelművé tette, ki a karmester ezen a meccsen. Jones, Ghizilă és Wallace egymás után szórta a triplákat, a mieink 18–0-ra vezettek, amikor a vendégek a 6. percben megszerezték első találatukat. A folytatásban Fraser is ízelítőt adott a klasszisából, majd Raber is csatlakozott hozzá, így az első tíz perc végére már 27 pont volt a két csapat közti differencia (34–7). A második negyedben is hasonlóan alakultak az események. A megállíthatatlan izraeli Daniel Raber (31 pont, 12 lepattanó) lépett elő főszereplővé, akinek vezényletével behozhatatlan előnyre tettek szert a mieink (61–25).

Térfélcsere után sem lankadt a címvédő játékkedve, Jones, Ghizilă, Pasic és Fraser ontották a hárompontosokat, esélyt sem adva az ellenfélnek (89–40). A záró felvonásba az is belefért, hogy visszavegyen a tempóból a Sepsi–SIC, de – Ioana Ghizilă kosarával – így is túllépték a bűvös százas határt, a 111–65-ös végeredmény pedig önmagáért beszél. A Sepsi–SIC egy fordulóval az alapszakasz vége előtt őrzi vezető helyét a tabellán, és amennyiben szerdán, a Marosvásárhelyi Sirius vendégeként is győzni tud, bebiztosíthatja pályaelőnyét az áprilisban kezdődő rájátszásra nézve.

A KSE már korábban lejátszotta 25. fordulóbeli meccsét (71–95 a Szatmárnémeti VSK-val), szerdán pedig az alapszakasz utolsó mérkőzésén 18 órától a Konstancai Phoenix együttesét fogadja.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 25. forduló: Sepsi–SIC – Brassói CSU Olimpia 111–65 (34–7, 27–18, 28–15, 22–25). Sepsi-SIC: Fraser 19/3, Ghizilă 15/9, Jones 15/6, Wallace 9, Pop 8/3. Cserék: Raber 31/3, Podar 6/6, Pasic 5/3, Cătinean 3, Nemes. Edző: Zoran Mikes. VSK: Armanu 23/15, Dusanic 22/9, Scekic 14/6, Frincu 2, Ciciovan. Cserék: Moroșanu 2, Florea 2, Pașca, Nistoroiu. Edző: Dan Calancea.

A bajnokság állása: 1. Sepsi–SIC (20/1) 41 pont, 2. Szatmárnémeti VSK (19/2) 40, 3. Aradi FCC Baschet (18/3) 39, 4. Konstancai Phoenix (12/9) 33, 5. CSM Alexandria (12/9) 33, 6. Marosvásárhelyi Sirius (11/9) 31, 7. Kézdivásárhelyi SE (10/11) 31, 8. Kolozsvári Universitatea (7/14) 28, 9. Agronomia Bukarest (6/16) 28, 10. CSM Târgoviște (6/15) 27, 11. Brassói Olimpia (3/18) 24, 12. Rapid Bukarest (2/19) 23.