Nem jutott be Simona Halep az Australian Open döntőjébe

Nem jutott be Simona Halep az Australian Open döntőjébe Sport

Garbine Muguruza (Spanyolország) bejutott a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokság döntőjébe, miután csütörtökön 7:6 (8), 7:5 arányban legyőzte Simona Halepet.

A világranglista 32. helyén álló spanyol lány, akinek ez a negyedik Grand Slam-torna döntője (nyert a Roland Garroson 2016-ban és Wimbledonban 2017-ben, vesztett Wimbledonban 2015-ben), agresszív, támadó játékkal, 2 óra 5 perc után győzött.

A kétszeres Grand Slam-győztes Halep (Roland Garros – 2018, Wimbledon – 2019) közel állt a második melbourne-i döntőjéhez, az elsőt elveszítette 2018-ban a dán Caroline Wozniacki ellen.

Az első játszmában Halep 2:3-ra vezetett, de Muguruza zsinórban három játékot nyert, és 5:3-ra fordított. Halep megrázta magát, 5:5-ön egyenlített, majd 5:6-ra átvette a vezetést, ám kihagyott két szettlabdát, és Muguruza rövidítésbe tolta a játszmát. Muguruza 3-0-lal nyitott, de Halep 3-4-re fordított, 6-7-nél és 7-8-nál szettlabdája volt, de kihagyta, majd megmentett kettőt, de a spanyol lány behúzta a harmadikat, így 10-8-ra megnyerte a rövidítést, és 7:6-ra a szettet.

A második játszma simának tűnt, Halep 2:4-re, majd 3:5-re vezetett, de nem tudott élni ezzel az előnnyel, a nagy formában játszó Muguruza hozott egy 4:0-s etapot, és 7:5-re nyert.

A román lány – aki vesztett játszma nélkül jutott a legjobb négy közé – két ászt ütött, Muguruza tízet, Halep egy kettőshibát vétett, a spanyol kettőt. Halepnek 13 bréklabdája volt, ebből hármat érvényesített, Muguruzánál 4/14 volt az arány. A spanyol lánynak kétszer annyi nyerője volt (39-20), viszont rengeteg ki nem kényszerített hibát is ütött (44-23). Muguruza csak három ponttal nyert meg többet, mint Halep: 90-87.

A negyedik helyen kiemelt Halep, aki tavaly a nyolcaddöntőig jutott Melbourne-ben, idei teljesítményéért 1.040.000 ausztrál dollárt és 780 WTA pontot kap.

A másik elődöntőben az egyesült államokbeli Sofia Kenin 7:6 (6) 7:5 arányban legyőzte a hazai világelső Ashleigh Bartyt.