Nem az akarattal volt gond

Nem az akarattal volt gond Sport

Nem tudott pontot szerezni idegenben a KSE, amely ugyan rúgott négy gólt Botoșani másodcsapatának otthonában, de ebből hármat (!) érvénytelenítettek, mindhármat lesre hivatkozva. A kézdivásárhelyiek visszacsúsztak a rangsor utolsóelőtti helyére, szombaton, hazai pályán az Ozana Târgu Neamţ ellen szépíthetnek.

A KSE ezúttal is átforgatott védelemmel játszott, már a mérkőzés elején több helyzetet is kidolgozott. Alin Babei két lehetőséget is elpuskázott, mire a 22. percben védhetetlenül kilőtte a hosszú sarkot (0–1). Előnyük a 32. percig tartott, ám csapatunknak a kapott gól sem szegte kedvét, továbbra is irányította a játékot, azonban pár perc múlva súlyos érvágást szenvedett el. A tizenhatos területére betörő Babeit az ellenfél középvédője csak durva becsúszással tudta megállítani, a támadó nem is tudta folytatni a játékot, a játékvezető viszont semmit sem „látott”. Szünet előtt Pakucs a kapussal szemben hagyott ki ziccert.

A második félidőt a házigazdák kezdték jobban, ám mégis a vendégcsapat szerzett találatot: hármat is, de les címén egyiket sem érvényesítette a játékvezető. Damian fejese hat méterről nem talált célba, majd Popát buktatták a büntetőterületen belül, hiába. A hosszabbítás utolsó percében, szöglet után kapott gólt a KSE, amely idénybeli hatodik vereségét jelentette.

Labdarúgó III. liga, 12. forduló: FC Botoşani 2 – Kézdivásárhelyi SE 2–1. Gólszerzők: Alexandru Piftor (32.), Alexandru Caia (93.), illetve Alin Babei (22.). A KSE ezen a mérkőzésen: Bunduc – Gáll, Cîrstian, Damian, Gajdó – Gazda, Tankó, Păun – Babei (Fozocoș, 40.), Popa, Pakucs (Mojzi, 82.).