Négygólos iksz szombaton

Négygólos iksz szombaton Sport

Nem bírta megtörni a döntetlenek átkát az edzőjét menesztő Sepsi OSK szombaton sem, miután kétgólos hátrányból felállva 2–2-őt játszott a Rapid Bukaresttel. Ez volt a sepsiszentgyörgyiek egymás utáni hatodik pontosztozkodása a bajnokságban, nem tudtak elmozdulni a 12. helyről.

Leo Grozavu menesztésével az ideiglenesen kinevezett korábbi másodedző, Ilyés Róbert irányította a Sepsi OSK-t, mégpedig az ellen a klub ellen, amelynek színeiben játékosként maradandót alkotott. A lehető legrosszabbul kezdődött a szombat esti találkozó a sepsiszentgyörgyiek számára, ugyanis a piros-fehér mezesek már szűk három perc után hátrányba kerültek. Sefer lövését védte Niczuly, Goge azonban belőtte a kipattanót. Az OSK nem esett kétségbe, Ninaj azonban két gyors egyenlítési lehetőséget is kihagyott. Ezután jött a hidegzuhany, a 10. percben Alami megduplázta a vendégek előnyét (0–2).

A nehéz helyzetbe került háromszékiek nem estek kétségbe, hanem rohamozni kezdték az ellenfél kapuját, aminek meg is lett az eredménye. A 28. percben Săpunaru a tizenhatos vonalánál szabálytalankodott Luckassennel szemben, a befújt büntetőt maga a sértett értékesítette (1–2). Ez volt a holland támadó első gólja az OSK színeiben, amit szünet előtt követett a második is, egy látványos távoli lövéssel kiegyenlített (2–2).

A 61. percben emberelőnyhöz jutott az Ilyés Róbert által vezetett gárda, miután a gólszerző Alami megkapta a második sárgáját is. A szentgyörgyi együttes a kapu elé szegezte a Rapidot, a fővárosiak azonban állták a sarat. Több gól nem esett, Ilyés sem tudta tehát megszakítani a döntetlenek sorozatát. A válogatott meccsek miatti bajnoki szünetben kiderül, ki veszi át Leo Grozavu helyét a kispadon. A Sepsi OSK következő ellenfele a felsőházi rájátszást érő helyen álló Voluntari lesz, szintén hazai pályán.

„Ismét korán kaptunk gólokat, ezen a szinten megengedhetetlen védelmi hibákat követően, de örülök, hogy fel tudtunk innen állni, kiegyenlítettünk, és a szünetig akár a vezetést is megszerezhettük volna. Azonban a második félidőben többet vártam el a csapattól, a cserékkel próbáltunk gyorsaságot, frissességet bevinni a játékunkba, de sajnos nem sikerült úgy játszani, ahogy szerettem volna. Szerencsénk sincs, valami hibádzik, remélem, majd az új stadion szerencsét hoz nekünk” – értékelt a mérkőzés után Ilyés Róbert.

Labdarúgás, 1. Liga, alapszakasz, 11. forduló: Sepsi OSK–Bukaresti Rapid 2–2 (2–2). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Sebastian Colțescu.

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Sousa, Ispas – González (60.), Bojic (Achahbar, 75.), Păun (Fofana, 46.), Aganovic – Luckassen, Csuncsukov (Askovski, 60.). Edző: Ilyés Róbert. Rapid: Moldovan – Goge (Nastos, 60.), Săpunaru, Grigore, Morais – Crepulja (Dandea, 89.), Albu, Sefer (Ilie, 78.) – Carnat (Hlistei, 78.), Bălan (Stahl, 89.), Alami. Edző: Mihai Iosif.

Gólszerzők: Luckassen (28., büntetőből, 43.), illetve Goge (3.), Alami (10.).

További eredmények: CS Mioveni – FC Argeș 0–0, Chindia Târgoviște – FCSB 0–1, Dinamo – Aradi UTA 2–2.