Magabiztosan nyertek

Magabiztosan nyertek Sport

Mindkét háromszéki együttes győztesen hagyta el a játékteret a női kosárlabda Nemzeti Liga 9. fordulójában. A hazai pálya előnyét élvező Kézdivásárhelyi SE szombaton 72–61 arányban gyűrte le a vendég Bukaresti Agronomiát, míg a címvédő Sepsi-SIC vasárnap délután Marosvásárhelyen számolt rá a házigazda Siriusra.

Az egykori KSE-játékos Kovács Renáta hárompontosával indult a KSE – Agronomia találkozó, amire a hazaiak Wilson büntetődobásaival válaszoltak, majd felváltva estek a kosarak, egyik fél sem tudott tartalmasabb előnyt kidolgozni az első negyed végére (17–15). A második szakaszban is kiegyenlített mederben zajlott a küzdelem (18–16), így a szünetben 35–31 állt az eredményjelzőn.

A rövid pihenő jót tett a KSE-nek, az új lendületre kapó kék-fehér mezesek Wilson vezérletével felpörgették a játékot, és 33–18-ra hozták az igencsak pontgazdagra sikeredett harmadik negyedet. A 68–49-ről induló utolsó tíz percben a magabiztos előny tudatában hátradőlt a KSE, lehetőséget adva a vendégeknek az eredmény kozmetikázására. Győzelmük így sem forgott veszélyben, 72–61 lett a vége. A KSE legközelebb pénteken 17 órától a Brassói Olimpia vendégeként játszik bajnokit.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 9. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Bukaresti Agronomia 72–61 (17–15, 18–16, 33–18, 4–12). KSE: Debreczi 6, Hawks 15, Corda 12/6, Wilson 15, Biszak 6. Cserék: Mitrovic 15/6, Bara-Németh 3, Kozman, Domokos, Lénárt. Edzők: Ljubomir Kolarevic, Farkas Alpár.

Kétség sem fért a pontvadászatban és az Európa-kupában egyaránt hibátlanul menetelő Sepsi-SIC győzelméhez a Marosvásárhelyi Sirius otthonában. A Mikes-csapat újabb elsöprő győzelmet aratott a bajnokságban, a zöld-fehérek ráadásul az idény során ötödször jutottak száz fölé a Nemzeti Ligában.

A bombaformában levő Bethy Mununga (26 pont, 22 lepattanó) vezényletével a sepsiszentgyörgyi bajnokcsapat átrobogott marosvásárhelyi ellenfelén, az első negyedben már 18 pont volt a mieink előnye (9–27). A második szakaszban tovább nőtt a differencia, a Sirius nem bírta megállítani a Sepsi-SIC agresszív támadójátékát, melynek köszönhetően a különbség meghaladta a harminc pontot (20–51).

A második félidőben is változatlan maradt a játék képe, a sepsiszentgyörgyi bajnokcsapat hengerelt, az olló pedig tovább nyílt (34–79). A zárónegyedben a bűvös százas határt a szédítően kosarazó Mununga dobásával érte el a Sepsi-SIC, amely végül 56 pontos sikert aratott.

Marosvásárhelyi Sirius – Sepsi-SIC 48–104 (9–27, 11–24, 14–28, 14–25). Sepsi-SIC: Ghizilă 12/6, Cave 24, Gödri-Părău 1, Mununga 26, Hristova 22/12. Cserék: Mikes, Mititelu, Jones 2, Cătinean 5, Jespersen 9, Pop 3/3, Toma.

Fotó: Tofán Levente