Ma Dánia az ellenfél

Ma Dánia az ellenfél Sport

A magyar női kézilabda-válogatott 25–24-re kikapott Németországtól a spanyolországi világbajnokság csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában, hétfőn Llíriában, így két pontot visz magával a középdöntőbe.

A németek ellen mutatottnál sokkal élesebb második félidő kell ahhoz, hogy minél tovább versenyben tudjanak lenni a világbajnokság további szakaszában – véli Bíró Blanka, a magyar női kézilabda-válogatott kapusa. A hétfőn egy góllal elveszített vb-csoportmeccs legjobbjának megválasztott Bíró 38 lövésből 15-öt kivédett. A Ferencváros kapusa elismerte, nagyon sok technikai hibájuk volt elől, pedig tudták, hogy ezeket a németek könyörtelenül ki fogják használni.

A magyarok Szlovákiát csütörtökön 35–29-re, Csehországot szombaton 32–29-re győzték le, így az E csoport második helyén végeztek. A középdöntőben szerdán 21.30-tól Dánia, pénteken 19 órától Kongó, vasárnap 19 órától pedig a Koreai Köztársaság lesz az ellenfelük, a negyeddöntőbe az első két helyezett kerül.

A középdöntő III. csoportjának állása: 1. Dánia 4 pont (68–41), 2. Németország 4 (56–45), 3. Koreai Köztársaság 2 (60–58), 4. Magyarország 2 (56–54), 5. Csehország 0 (50–63), 6. Kongó 0 (41-70).