Legyűrte Craiovát az OSK

Legyűrte Craiovát az OSK Sport

Negyedik nekifutásra sikerült legyőznie Craiovát ebben a szezonban a Sepsi OSK labdarúgócsapatának, amely tegnap este Bogdan Mitrea és Claudiu Petrila góljaival nyert a felsőházi rájátszás 6. fordulójában.

Leo Grozavu több helyen is változtatott csapatán a vereséggel zárult botosáni kiszálláshoz képest, többek között kimaradt a kezdőből Niczuly Roland kapus, és az időközben a Kolozsvári CFR-hez aláíró Rachid Bouhenna. A mérkőzés elején Cîmpanu próbálkozását fogta Fernandez, majd az OSK veszélyeztetett, előbb Dumiter fejesét hárította Pigliacelli, majd Vaşvari beadása okozott némi izgalmat az oltyán kapu előtt. Szünet előtt megtört a gólcsend, Achahbar szögletét követően Mitrea pazar fejesével előnyhöz jutottak a sepsiszentgyörgyiek. A pontot az i-re Petrila tette fel, aki a lefújás előtt tíz méterről higgadtan a kapuba továbbította a labdát.

Végeredmény: Sepsi OSK–Craiova 2–0 (1–0). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Bîrsan Marcel (Bukarest). Sepsi OSK: Fernandez – Csiszer (Aganovic, 63.), Ninaj, Mitrea, Ştefănescu – Vaşvari, Păun (Fofana, 77.) – Dumiter (Golofca, 87.), Gonzalez (Petrila, 87.), Achahbar (Tincu, 77.) – Safranko. Edző: Leo Grozavu. Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu (Vlădoiu, 61., Baiaram, 67.), Acka, M. Constantin, Bancu – Nistor, Mateiu – Mitran (Bic, 3., Tudorie, 62.), Cicâldău, Cîmpanu (Ofosu, 62.) – Ivan. Edző: Marinos Ouzounidis. Gólszerzők: Mitrea (45.), Petrila (90+4.).