Kosárparádé háromszéki módra

Kosárparádé háromszéki módra Sport

A hétvégén pótolták azokat a mérkőzéseket, amelyeket elhalasztottak a női kosárlabda Nemzeti Liga alapszakaszának korábbi fordulóiból. Az Agronomia Bukarest elvesztette mindkét meccsét háromszéki ellenfeleivel szemben, pénteken a KSE vert rájuk 21 pontot, majd szombaton a Sepsi–SIC parádézott ellenük, 59 pontos fölényes sikert aratva.

Pénteken a KSE indította a hétvégi meccsek sorát a Kicsid Gábor Sportcsarnokban, Molnár József tanítványai elszántan kezdték az összecsapást, Lénárt Paula és Czimbalmos Tímea pontjaival 7–0-ra vezettek, mire a fővárosiak először gyűrűbe találtak, végül a céhes városiak nyolc pontos fórral zárták az első negyedet (20–12). A második tíz percben tovább nyílt az olló, a KSE egy 9–0-s futással jócskán meglépett (33–16), a 17 pontos előnyt a nagyszünetre is megtartották (40–23). A harmadik negyedben visszavett a tempóból a kézdi alakulat, a vendégek Anca Sipos és Romina Filip vezérletével 7 pontra felzárkóztak (44–37), de ennél többre nem futotta erejükből, a záró szakaszra a KSE visszaállította a kétszámjegyű különbséget (50–37). Az utolsó negyedben ismét csak egy csapat volt a pályán, a jó helyzetkihasználással bíró kék-fehérek megérdemelt győzelmet arattak, a negyediket az idényben. Két játékos is dupla-duplázott, Chelsea Mitchell 21 ponttal és 13 lepattanóval, míg Lénárt Paula 13 ponttal és 12 lepattanóval segítette csapatát.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, a 6. fordulóból bepótolt mérkőzésen: Kézdivásárhelyi SE – Agronomia Bukarest 66–45 (20–12, 20–11, 10–14, 16–8). KSE: Thomas 3, Czimbalmos 2, Wilson 20, Mitchell 21/6, Lénárt P. 13/3, Debreczi, Biszak 5, Tuchilus, Domokos 2, Kozman, Lénárt A., Bara-Németh. Vezetőedző: Molnár József.

Szombaton a négyszeres bajnok Sepsi–SIC-en volt a sor, hogy rászámoljon az Agronomiára, és ezt bizony meg is tette a Mikes-csapat, amely az első félidőt követően már 44–21-re vezetett. A harmadik negyedben egyértelműen érvényesült a háromszéki bajnokcsapat fizikális és tudásbeli fölénye, a zöld-fehérek valódi kosárparádét tartva 33 pontot szórtak, míg ellenfelüknek mindössze 2-őt (!) engedélyeztek (77–23). Az utolsó tíz perc egyetlen kérdése az volt, eléri-e a bűvös százas határt a sepsiszentgyörgyi együttes. Ioana Ghizilă triplájával elérte, 59 pontos parádés diadal lett a vége. A Sepsi–SIC 11. bajnoki mérkőzését is megnyerte, így 22 ponttal és hibátlan mérleggel az élen zárta a női kosárlabda Nemzeti Liga odavágó-sorozatát, míg a 15 pontos KSE a hetedik (4 győzelem/7 vereség).

A 7. fordulóból bepótolt mérkőzésen: Agronomia Bukarest –Sepsi–SIC 41–100 (12–25, 9–19, 2–33, 18–23). Sepsi–SIC: Mandache 13, Gödri-Părău 6, Kovács 1, Tobin 21, Gardner 8, Pašić 8, Ghizilă 8, Pavlopoulou 19, Orbán 6, Cătinean 10, Kelemen.