Kolozsvár vagy Szeben az élvonalban?

Kolozsvár vagy Szeben az élvonalban? Sport

A labdarúgó I. liga alsóházi rájátszásának 6. helyezettje, a Nagyszebeni Hermannstadt és a II. liga 3. helyezettje, a Kolozsvári Universitatea játszhat osztályozót a jövő idénybeli élvonalbeli szereplésért. Ez azután vált biztossá, hogy a Vasile Miriuţă irányította szebeni gárda 2–1-re legyőzte az így biztos kieső Dunărea Călăraşi csapatát, és ezzel a ranglistán maga mögé utasította riválisát.

Drámai mérkőzésen menekült meg a biztos kieséstől a Hermannstadt, amely 96. percben szerzett góllal nyert az alsóházi rájátszás utolsó fordulójában. A találkozón minden volt, ami az emlékezetességhez szükséges, az eső miatt kis híján le sem játszották. Kiemelkedő színvonalról persze szó sem lehetett az élvonal két leggyengébb támadójátékú csapatának összecsapásán, a fontos események mind az utolsó negyedórára maradtak. Steliano Filip pazar kapáslövéssel szerzett vezetést a Dunăreának (0–1), a szebeniek viszont öt perccel a vége előtt Tsoumou fejesével egyenlítettek (1–1), majd a hosszabbítás 6. percében a csereként beállt Ivan Lendric győztes gólt szerzett (2–1). A végére csetepaté is kialakult a kispadok előtt, amely után a bíró a lecserélt szebeni csatárt, Ştefan Blănarut, valamint a Călăraşi edzőjét, Dan Alexát kiállította.

Az FC Hermannstadt a playout hatodik helyén végzett, megelőzve a kieső Dunărea Călărași és a Concordia Chiajna csapatát. A szebeni együttes számára nem ért véget az idény, a Kolozsvári U elleni osztályozó első mérkőzését június 8-án, szombaton a kincses városban rendezik, a visszavágóra június 12-én, szerdán Nagyszebenben kerül sor.

A II. liga bajnoka a Viorel Moldovan által irányított Chindia Târgoviște lett, mindössze egy ponttal előzve meg az Academica Clinceni együttesét. A következő szezonban ők ketten veszik át a Dunărea Călărași és a Concordia Chiajna helyét az élvonalban.

Rangsorok: I. liga, playout: 1. Medgyesi Gázmetán 48 pont, 2. FC Botoșani 44, 3. Dinamo 43, 4. Jászvásári Poli 31, 5. FC Voluntari 31, 6. FC Hermannstadt 27, 7. Dunărea Călărași 25, 8. Concordia Chiajna 19.

1. liga: 1. Chindia Târgoviște 88 pont, 2. FC Academica Clinceni 87, 3. Kolozsvári U 82, 4. Petrolul Ploiești 77, 5. Sportul Snagov 70, 6. FC Argeș 68, 7. Mioveni 61, 8. Nagyvárad 52, 9. FC Metaloglobus Bukarest 49, 10. Temesvári Politehnica 48, 11. Daco-Getica Bukarest 47, 12. Aradi UTA 47, 13. Temesvári Ripensia 47, 14. Farul Constanța 47, 15., Pandurii Târgu Jiu 44, 16. Energeticianul 39, 17. Aerostar Bacău 38, 18., Temesvári Poli 29, 19. Balotești 24, 20. Dacia Unirea Brăila 19.