Ihletetten kosaraztak

Ihletetten kosaraztak Sport

Idénybeli tizedik győzelmét aratta a KSE szombaton, Nagyváradon, a női kosárlabda Nemzeti Liga Sárga csoportjának 8. fordulójában. A harmadik helyen álló kék-fehérek március 9-én a rangsorban második Rapidot fogadják.

Kokovay Melánia találatával kezdődött a mérkőzés, amire Kayla Mobley válaszolt, majd felváltva estek a kosarak 6–5-ig, amikor rákapcsolt a kézdi gárda, és egy 0–14-es futással állva hagyta ellenfelét (6–19). A második tíz perc elején a váradiak lefaragtak hátrányukból a pár percig betalálni képtelen KSE-vel szemben (17–19), de a negyed derekára visszaállt a kétszámjegyű különbség (17–28), ami a nagyszünetre is megmaradt (22–32).

Nem esett túl sok kosár a harmadik szakaszban, mindkét oldalon sok hiba pettyezte a játékot, a KSE nem engedte közelebb férkőzni a hazaiakat, 32–45-ről indult a záró negyed. Az ihletett formában kosarazó Danalache vezérletével biztosan tartotta, sőt növelte előnyét a kézdivásárhelyi együttes, amely jól megérdemelt sikert ért el, ezzel pedig újabb lépést tett a rájátszás felé. Végeredmény: 44–67 (6–19, 16–13, 10–13, 12–22).

Nagyvárad: Mititelu 8 pont, Croitoru 15, Câmpeanu 2, Kozma 3/3, Orbán 10, Kokovay 6. KSE: Debreczi 5 pont, Bölöni 9, Holinka-Miklós 8/6, Csurulya 5/3, Danalache 21/6, Mobley 19, Czimbalmos.