Egygólos vereség a nyitányon

Egygólos vereség a nyitányon Sport

Az előzetes várakozásnak megfelelően nehéz dolga volt a KSE-nek szombaton, a III. liga tavaszi nyitányán, amikor az éllovas Gloria Buzăut látta vendégül a Sinkovits Stadionban. A mérkőzést emberhátrányban befejező kézdiek nem játszottak alárendelt szerepet, viszont nem tudták kihasználni lehetőségeiket, így visszacsúsztak a tizedik helyre.

Jóformán meg sem kezdődött a találkozó, máris vezetett az élvonalban is megfordult játékosokkal felálló vendégcsapat, amely az 5. percben maximálisan kihasználta a hazaiak védelembeli megingását, Oprea baloldali beadását Catană senkitől sem zavartatva fejelte kapuba (0–1). A folytatásban is a rutinosabb Gloria irányította a játékot, a 22. percben Danci járt közel az újabb gólhoz, szabadrúgása kevéssel tévesztett célt. A KSE első kapura tartó lövését a 28. percben jegyezhettük fel, amikor a tizenhatos területére betörő Gajdó Gotthárd a bal alsót célozta meg, eredménytelenül. Innentől egyre nagyobb lendülettel támadtak a hazaiak, az első félidő hajrájában Ștefănescu kétszer is közel állt az egyenlítéshez, de maradt a 0–1.

A második játékrészben még nagyobb küzdelem jellemezte a játékot, a szünetről visszaérve a kezébe vette a meccset a KSE, a vendégek védekezni kényszerültek. A 66. percben azonban a csereként beállt Kurtuly nem bírta idegekkel, sportszerűtlen megmozdulásáért piros lapot kapott, nehéz helyzetbe hozva társait. A kilenc emberrel futballozó KSE nem reménykedhetett a pontszerzésben, a vendégek is beérték a két tizenhatos között folyó passzolgatással, így már nem változott az eredmény. A kézdiek szombaton Rădăuţi-ra látogatnak.

– Nehéz mérkőzés volt, de úgy gondolom, felvettük a harcot az éllovassal. Fiatal csapat vagyunk, érezhető volt a rutintalanságunk, két kapura rúgásból egy gólt szereztek, míg védelemben hozták, amit kellett, minden labdát kirúgtak, míg mi banális tévedésekből veszítjük el a pontokat. Meccsről meccsre fejlődni kell, azonban vannak olyan játékosok, akik ugyanazokat a hibákat vétik, ezen kell változtatni – értékelt Gazda József edzőjátékos.

Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 16. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Gloria Buzău 0–1 (0–1).

Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 400 néző. Vezette: Ovidiu Petru Oprea (Ploiești). KSE: Bunduc – Bagoly, Păun, Stanciu, Gajdó T., Gazda, Kanyó (Bukur, 85.), Ștefănescu, Gajdó G. (Kurtuly, 56.), Vârtosu (Cîrstian, 56.), Tompa (Gáll, 68.). Edző: Polgár László. Buzău: Gurău – Androne (Rus, 52.), Ceaușel, Konate, Drăguț, Catană, Danci, Enescu (Sequeira, 68.), Oprea, Petre (Camara, 77.), Chipirliu (Cazan, 83.). Edző: George Timiș. Gólszerző: Catană (5.). Sárga lap: Tompa (30.), Bunduc (83.), Ștefănescu (90+3.), illetve Danci (16.), Enescu (36.), Rus (90+2.). Piros lap: Kurtuly (66.).

További eredmények: Râmnicu Sărat–Ştiinţa Miroslava 1–3, Galaci Oţelul–Paşcani 1–0, Sporting Lieşti–Sănătatea Darabani 1–0, Metalul Buzău–Ceahlăul Piatra Neamţ 2–1, Foresta Suceava–FC Botoşani II. 4–0, Foksány–Şomuz Fălticeni 2–0, Rădăuţi állt.