Ígéretes szezonkezdés a Sepsi OSK számára

Ígéretes szezonkezdés a Sepsi OSK számára Sport

Harmadik találkozóját is megnyerte a Viitorul és Krajova labdarúgócsapata, így a két együttes hibátlan mérleggel vezeti a tabellát, az ellentétes póluson Hermannstadt, az újonc Clinceni és a szépreményű Dinamo áll, egyikük sem szerzett pontot ebben az I. ligás idényben. A Sepsi OSK a harmadik bajnokin is ikszelt, míg FCSB egy-egy döntetlen és győzelem után az első vereségét is elszenvedte.

A Hivatásos Labdarúgó-liga (LPF) a harmadik játéknap lejártával is megnevezte a legjobb teljesítményt nyújtó futballistákat, a forduló álomcsapatába ebben az idényben már másodszor került be Niczuly Roland, a Sepsi OSK hálóőre. A 23 éves kézdivásárhelyi kapusnak döntő szerepe volt a medgyesi döntetlen kiharcolásában, bravúros védéseivel biztosította csapatának az egy pontot.

A 3. forduló álomcsapata: Ni­czuly Roland (Sepsi OSK / 23 éves, / 3 mérkőzés) – Ivan Martic (Krajova / 28 éves / 3 mérkőzés), Mike Cestor (Kolozsvári CFR / 27 éves / 2 mérkőzés), Bogdan Ţîru (Viitorul / 25 éves / 3 mérkőzés) – Ştefan Ashkovski (FC Botoşani / 27 éves / 3 mérkőzés), Andrei Ciobanu (Viitorul / 21 éves / 2 mérkőzés), Ovidiu Horşia (Jászvásár / 18 éves / 3 mérkőzés), Valentin Gheorghe (Astra / 22 éves / 3 mérkőzés) – Adrian Bălan (Jászvásár / 29 éves / 3 mérkőzés), Abdel Omrani (CFR / 26 éves / 2 mérkőzés), Denis Alibec (Astra / 28 éves / 3 mérkőzés). Edző: Marius Croitoru (FC Botoşani / 38 éves).

A 100. élvonalbeli győzelmét ünneplő Viitorul játékosa, a brazil Eric de Oliveira 62. gólját szerezte a román élvonalban, és mindössze két találat választja el attól, hogy megdöntse honfitársa, Wesley da Oliveira rekordját, aki a maga 64 góljával a legeredményesebb idegenlégiós a román bajnokságban.
Labdarúgó I. liga, a 3. forduló összes eredménye: Jászvásári Poli – Academica Clinceni 2–0, FC Voluntari – Astra Giurgiu 1–2, Medgyesi Gázmetán – Sepsi OSK 1–1, Kolozsvári CFR – Dinamo 1–0, Krajovai U – Chindia Târgoviște 1–0, FC Viitorul – AFC Hermannstadt 3–2, FCSB – FC Botoșani 0–2.

A 4. forduló műsora: pénteken 21 órától Dinamo – Clinceni; szombaton 15.30-tól FC Botoşani – Medgyesi Gázmetán, 21 órától Chindia Târgovişte – Kolozsvári CFR; vasárnap 18 órától Hermannstadt – Krajova, 21 órától Sepsi OSK – Viitorul; hétfőn 18 órától Voluntari – Jászvásári Poli, 21 órától Astra – FCSB. <<