Hozta a kötelezőt a KSE

Hozta a kötelezőt a KSE Sport

Idegenben, a Brassói Kids Tâmpa vendégeként hozta a kötelezőt a Kézdivásárhelyi SE, amely pénteken délután Becze és Popa góljaival nyert a III. liga 7. fordulójában. A kék-fehér mezesek legközelebb az Astra 2 otthonába látogatnak.

Az előző fordulóban egy másik brassói csapat, a SR Municipal vetett véget a kézdivásárhelyiek győzelmi szériájának, így volt törlesztenivalójuk a kék-fehéreknek a Cenk-alatti kiszálláson. Győzelmi szándékkal léptek pályára, és ha az első félidőben nem is, a másodikban eldöntötték a három pont sorsát. A KSE az első pillanattól fogva irányította a nehéz pályán lejátszott mérkőzést, a házigazdák erejéből csupán néhány kontrára futotta. A 6. percben Becze Tamás juttathatta volna előnyhöz csapatát, azonban kapussal szemben kihagyta a ziccert, de a folytatásban is csak helyzetekig jutottak a céhes városiak, nem sikerült megtörniük a gólcsendet.

Szünet után feljavult a KSE játéka, a 48. percben Mojzi jobboldali beadását Becze fejelte hálóba (0–1). Nem kellett sokat várni a második találatra, a csereként pályára lépő Emanuel Popa a 60. percben volt eredményes, Gajdó Gothárd passzát követően kapussal szemben nem hibázott (0–2). Maradt még a lábakban találat, de az eredmény már nem változott.

– Örülünk az újabb győzelemnek, nagyon jó második félidőt játszottunk, remélem, újabb sikerek követik ezt. Szerencsére erős a kispadunk is, a cserejátékosok új lendületet hoztak a játékba, összességében elégedettek lehetünk – nyilatkozta érdeklődésünkre Gazda József játékos-edző.

Labdarúgó III. liga, 5. csoport, 7. forduló: Brassói Kids Tâmpa – Kézdivásárhelyi SE 0–2 (0–0). Gólszerzők: Becze Tamás (48.), Emanuel Popa (60.). A KSE kerete a mérkőzésen: Bunduc – Pakucs, Damian, Postolică (Gajdó T., 46.), Tankó, Gáll, Kanyó (Gajdó G., 46.), Mojzi, Solovăstru (Bandi, 76.), Becze (Popa, 57.), Vasiloiu (Gazda, 57.).

A Székelyudvarhelyi FC és a Sepsi OSK II. egymás elleni mérkőzését november 3-ára halasztották, mivel a székelyudvarhelyi együttes több játékosa megfertőződött a koronavírussal. Ezzel együtt összesen 13 találkozót halasztottak el a harmadosztályos pontvadászat hétvégi fordulójából a Covid19 miatt.

További eredmények: Brassói SR Municipal – CS Blejoi 2–2, Barcarozsnyói Olimpic – Astra II. 5–1, CSO Plopeni – Brassói Corona 1–1.