Hibátlanul menetel a SIC

Hibátlanul menetel a SIC Sport

A csütörtökön az Európa-kupában diadalmaskodó Sepsi-SIC (72–89 a Bursa Uludag otthonában) vasárnap este tovább növelte győzelmei számát azáltal, hogy 84–62-re felülmúlta a Konstancai MSK csapatát a női kosárlabda Nemzeti Liga 6. fordulójában. Feszes a tempó, a zöld-fehérek szerdán már az izraeli Elitzur Holon otthonában játszanak.

A vendég Konstanca bátran kezdett a Sepsi Arénában, ám a szentgyörgyiek ezt nem sokáig nézték tétlenül, és gyorsan átvették a kezdeményezést. Annak ellenére, hogy egy adott ponton szoros volt az állás (13–10), az első negyed végére már megnyugtató előnyt dolgoztak ki a mieink (26–14). A második játékrészben a konstancaiak egy 13–1-es futással 27-nél kiegyenlítettek. Kiélezett csata folyt a pályán, többször is döntetlenre állt a párharc, de a zöld-fehérek kétpontos előnnyel vonultak öltözőbe (37–35). A harmadik szakaszban már nem hagyta magát megszorongatni a lassan magára találó bajnokcsapat (58–48). Az utolsó negyed egyértelműen a házigazdákról szólt, akik végül 22 ponttal győztek (84–62). A találkozó legjobbjának Cave bizonyult a maga 17 pontjával és 11 lepattanójával.

Végeredmény: Sepsi-SIC–Konstancai MSK 84–62 (26–14, 11–21, 21–13, 26–14). Sepsi-SIC: Ghizilă 9/3, Cave 17, Gödri-Părău, Jespersen 17/6, Mununga 12. Cserék: Mititelu, Hristova 14/6, Jones 10/6, Cătinean, 3/3, Kmetovska 2, Pop, Mikes. Edző: Zoran Mikes.