Harmadik helyen

Harmadik helyen Sport

A sepsiszentgyörgyi Nemes Grétával (Sepsi ISK) és a kézdivásárhelyi Bara-Németh Beátával (Kézdivásárhelyi SE) erősített román válogatott harmadik helyen végzett az U16-os lány kosárlabda European Challengers D-csoportjában.

Az augusztus 11–16. között Pöstyénben lezajlott tornán az U16-os lány román válogatott Luxemburg ellen debütált, a kezdő ötösben helyet kapott Bara-Németh Beáta, aki a 66–40 arányban megnyert találkozót pont nélkül zárta, míg a kispadról beálló Nemes Gréta 5 pontot dobott a közösbe. Ezt követte a Svájctól elszenvedett 63–54 arányú vereség, Bara-Németh ezúttal 2, míg Nemes 0 ponttal fejezte be a meccset. A harmadik mérkőzésen kiélezett csatában 55–54 arányban alulmaradtak a házigazda szlovákokkal szemben. A KSE reménysége kezdőként 2 pontot jegyzett, sepsiszentgyörgyi sportolónk nem pontozott. Írország ellen magabiztosan nyertek a lányok 69–37-re, Beáta 6, míg Gréta 4 pontot dobott. Utolsó meccsén a román válogatott Izraelt gyűrte le 52–43-ra, Bara-Németh ez alkalommal 3 pontot dobott.

Bara-Németh Beáta 106 percet játszott az Európa-bajnokságot helyettesíteni hivatott European Challengersen, ez alatt 13 pontot, 37 lepattanót és 3 asszisztot összegelt, míg Nemes Gréta 44 percnyi játéklehetőséget kapott, ezt 9 ponttal, 12 leszedett labdával és 4 gólpasszal hálálta meg.

Végeredmény (D-csoport, Pöstyén/Szlovákia): 1. Szlovákia (5/0) 10 pont, 2. Izrael (3/2) 8, 3. Románia (3/2) 8, 4. Svájc (3/2) 8 pnt, 5. Luxemburg (1/4) 6, 6. Írország (0/5) 5.

Korábban (július 27. és augusztus 1. közt) az U18-as lány kosárlabda-válogatottal Ioachim Adrienn (Sepsi ISK) és Kozman Kriszta (KSE) is részt vett a saját korosztályuk European Challengersén, a Rigában megtartott körmérkőzéses tornán Románia öt vereséget könyvelt el.