Gólparádé KSE-módra

Gólparádé KSE-módra Sport

Kategorikus győzelemmel, szebbnél szebb gólokkal feledtette szurkolóival az utóbbi időszak sikertelenségét a Kézdivásárhelyi SE futballcsapata, amely Veress Zsombor mesterhármasának, illetve Kanyó Szilárd és Ştefănescu Marius találatainak köszönhetően 5–2-es vereséggel küldte haza a Sinkovits Stadionból a vendég Sporting Lieşti-et, a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság múlt pénteki, 25. fordulójában.

A KSE számára a lehető legrosszabbul kezdődött a mérkőzés, ugyanis Bogdan Cîrstian tizenhatoson belüli kezezése miatt büntetőhöz jutott a vendégcsapat, amelyet a 8. percben Mihu értékesített (0–1). A kapott gól után átvették a kezdeményezést a kézdiek, mezőnyfölényük a 27. percben érett góllá, amikor Veress Zsombor elegáns mozdulattal lőtte ki a hosszú felső sarkat (1–1).

Vérszemet kaptak a céhes városi labdarúgók, és a 35. percben egy ellentámadás végén megduplázták előnyüket, Veress Zsombor kicselezve a kapust gurított a hálóba (2–1). Nem kellett sokat várni a harmadik hazai gólra sem, a 40. percben Marius Ştefănescu lőtt védhetetlenül a hosszú sarokba (3–1). A szünet előtt szépített a Galac megyei együttes, majd Bunduc mutatott be egy bravúros védést.

A második félidőben sem lankadt a KSE harci kedve, az 58. percben Kanyó növelte tovább csapata előnyét, miután 25 méterről bombázott a bal felsőbe (4–2). A kék-fehér mezesek ezt követően kontrából lepték meg a kitámadó vendégeket, a robbanékony Ştefănescu hagyta le a védőket, majd önzetlenül passzolt a középen érkező Veress Zsombor elé, aki mesterhármasával beállította az 5–2-es végeredményt.

Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 25. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Sporting Lieşti 5–2 (3–2).

Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 350 néző. Vezette: Valentin Burla (Jászvásár). KSE: Bunduc – Gajdó (Ghinea, 73.), Stanciu, Cîrstian, Bukur, Păun, Ştefănescu, Kanyó, Gáll (Kurtuly, 60.), Veress B. (Tompa, 30.), Veress Zs. (Vârtosu, 83.) Edző: Polgár László. Lieşti: Vadeanu – Manea (Nica, 57.), Dănăilă (Bahnaşu, 76.), Dima, Constantinescu (Anastasie, 57.), Mihu, Iancu, Munchiu, Sevastian, Maftei, Năstase (Stan, 46.). Edző: Ionuţ Niculcea. Gólszerzők: Veress Zs. (27., 35., 71.), Ştefănescu (40.), Kanyó (58.), illetve Mihu (8. – tizenegyesből), Iancu (42.). Sárga lap: Veress Zs. (61.), Kanyó (63.), illetve Munchiu (61.).

További eredmények: Metalul Buzău–Rm. Sărat 1–0, Foresta Suceava–Ştiinţa Miroslava 3–1, Focşani–Paşcani 2–0, Fălticeni–Darabani 5–2, Botoşani II.–Ceahlăul 0–2, Rădăuţi–Gloria Buzău 0–0, a Galaci Oţelul állt. Szombaton 18 órától az Oţelul otthonában lép pályára a KSE.