Gólképtelen a KSE

Gólképtelen a KSE Sport

Hiába játszott mezőnyfölényben a vendég Bákói CSM ellen szombaton a KSE, ha nem tudta értékesíteni helyzeteit a harmadosztályos labdarúgó-bajnokság 4. játéknapján. Pontosztozkodás lett a vége, a negyedik döntetlenjüket játszó, de harmadik meccsükön gólképtelen kézdiek a rangsor hetedik helyét foglalják el.

Alig kezdődött meg a mérkőzés, máris támadásba lendült a házigazda együttes, azonban Popa fejese célt tévesztett, majd az 5. percben Kanyó erőteljes lövését hárította a vendégkapus. Mindez nem szegte kedvét a hazaiaknak, elszántan támadtak, nem engedték „szóhoz jutni” a vendégeket, ekkor még úgy tűnt, igazi gólparádét rendeznek a leginkább védekezésre összpontosító bákóiak ellen. A vendégek először a 19. percben jutottak el a hazaiak tizenhatosáig, Nicodim lövése a felső léc felett suhant el. Alig tíz perc múlva Gazda végzett el szabadrúgást 20 méterről, a labdát Damian visszafejelte a jól helyezkedő Păunnak, aki szintén fejjel küldte kapura, ám nem célzott elég pontosan. Pár perc múlva ismét Damian jeleskedett az előkészítésben, ezúttal Cîmpianu kapus rosszul mozdult ki, de hiába, Emilian Popa nem találta el az üres kaput.

A második félidőben igazán nagy ziccer egyik kapu előtt sem alakult ki, a KSE játékosai ugyan eljutottak az ellenfél kapuja elé, de ott nem tudtak mit kezdeni a labdával, kapura tartó lövésük sem volt… A KSE legközelebb a Şomuz Fălticeni otthonába látogat.

„Egy ilyen mérkőzés után nincs is mit mondani, csalódott vagyok, 60 percet eltöltünk az ellenfél térfelén, és jóformán alig volt kapura tartó lövésünk… Aggasztó. Egész héten a kapura rúgást gyakoroltuk, mégis éles helyzetben nincs, aki vállaljon, nincs, aki betaláljon. A védelmünk jó, gólt nem kapunk, támadásban viszont bőven van, mint javítani” – nyilatkozta Gazda József edzőjátékos.

Labdarúgás, III. liga, 1. csoport, 4. forduló: Kézdivásárhelyi SE – Bákói CSM 0–0. Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 400 néző. Vezette: Burloiu Dorin (Galac).

KSE: Bunduc – Tankó, Cîrstian, Damian, Gajdó, Gazda, Păun, Kanyó (Fozocoş, 46., Bakó, 80.), Babei, Popa (Gáll, 54.), Pakucs (Mojzi, 75.). Edző: Gherghe Vasile. Bákó: Cîmpianu – Tofan, Beleciu, Onică, Strat, Juncu (Gherman, 75.), Preda, Nicodim, Istrate, Bobârnac (Mocanu, 57.), Bucur (Antal, 90+2.). Edző: Florean Giani. Sárgalap: Popa (3.), Cîrstian (90+3.), illetve Bobârnac (6.), Beleciu (90.), Gherman (90+1.).

További eredmények: Bákói Aerostar–Bucovina Rădăuţi 3–2, Botoşani 2–Paşcani 4–2, Ozana Târgu Neamţ–Ceahlăul Piatra Neamţ 1–2, Sporting Lieşti–Şomuz Fălticeni 1–1, Ştiinţa Miroslava–Foresta Suceava 2–3, CSM Focşani–Universitatea Dunărea de Jos Galaţi 1–0, Oţelul Galaţi – Huşana Huşi 2–0.