Gálázott az OSK az Astra ellen a kupában

Gálázott az OSK az Astra ellen a kupában Sport

Tíz nap alatt másodszor is összecsapott egymással a Sepsi OSK és az Astra, ezúttal a Román-kupa nyolcaddöntőjében folytatták a „hagyományt”, gólgazdag párbajt vívva egymással. A 90 perc végén a házigazda OSK örülhetett, a legjobb nyolc között folytathatja.

Remek játékkal rukkolt elő a kupaspecialista Astra ellen a Sepsi OSK, Fülöp bombagólja révén már a 2. percben vezetett. A giurgiuiak Biceanu jóvoltából kiegyenlítettek, de Karanovic visszaállította a hazai előnyt. A második félidőben is folytatódott az OSK-fölény, Karanovic duplázott, sőt még a védő Kononongo is beköszönt, parádés győzelmet aratott az OSK.

Román-kupa nyolcaddöntő: Sepsi OSK–Astra Giurgiu 4–2 (2–1). OSK: Niczuly–Kilyén, Barisic, Bouhenna, Konongo–Fülöp (Vașvari, 85.), Velev, Flores–Gal-Andrezly (Carnat, 78.), Karanovic (Safranko, 66.), Ștefănescu. Astra: Lazar–Bruno, Graovac, Dandea, Dima–Tamaș, Biceanu–Stahl (Budescu, 56.), Răduț, Matei (Begue, 56.)–Tounkara (Alibec, 56.). Gólszerzők: Fülöp (2.), Karanovic (29., 57.), Konongo (50.), ill. Biceanu (16.), Begue (62.).