Fájdalmas vereség

Az éllovas Bákói Aerostar érvényesítette a papírformát, és könnyed győzelmet aratott a Kézdivásárhelyi SE felett a harmadosztályos labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában. A mindössze öt ponttal rendelkező, idén még nyeretlen KSE a rangsor utolsóelőtti helyére csúszott vissza.

Gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát a házigazda Aerostar, amely kíméletlenül kihasználta a céhes városiak védelmi megingásait, és súlyos vereséget mért a kék-fehérekre. A gyenge első félidőt követően a másodikban többször is helyzetbe került a KSE, ám nem tudta megszerezni a becsületgólt. A bákói egyébként a harmadosztályos mezőny egyedüli hibátlan együttese. A kézdiek legközelebb a Galaci Oţelult látják vendégül, szombaton 15 órától.

Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 8. forduló: Bákói Aerostar – KSE 5–0 (4–0), gólszerzők: Ilie (5.), Gorovei (30.), Vraciu (41. – tizenegyesből, 45.), Copoţ-Barb (90.). A KSE csapata a mérkőzésen: Bunduc – Tankó, Stanciu, Damian, Gajdó, Gáll (Babei, 40.), Gazda (Bandi, 70.), Păun, Fozocoș (Bakó, 79.), Pakucs, Orosz (Faragó, 40.).

További eredmények: Botoşani 2–CSM Bacău 1–1, Ozana Târgu Neamţ–Huşana Huşi 2–0, Ştiinţa Miroslava–Bucovina Rădăuţi 1–1, CSM Focşani–Şomuz Fălticeni 2–2, Ceahlăul Piatra Neamţ–Foresta Suceava 5–1, CSM Paşcani – Universitatea Galaţi 1–4, Oţelul Galaţi–Sporting Lieşti 0–0.