Bezsákolták a győzelmet

Bezsákolták a győzelmet Sport

A címvédő Sepsi–SIC továbbra is hibátlan a női kosárlabda Nemzeti Ligában, a sepsiszentgyörgyiek legutóbb szombaton gáláztak, 81–53 (27–15, 14–10, 25–15, 15–13) arányban győztek Târgoviște vendégeként a 4. fordulóban. Chrissy Givens volt a zöld-fehér mezesek legjobb játékosa a mérkőzésen, az amerikai alacsonybedobó közel 30 percet töltött a pályán: 23 ponttal, 5 lepattanóval, 4 gólpasszal és 3 szerzett labdával vette ki részét a 28 pontos sikerből.

Annemarie Gödri-Părău jegyezte a mérkőzés első kosarát, amit Andra Mandache hárompontosa követett, a zöld-fehér mezesek az első pillanattól kezdve irányításuk alatt tartották az összecsapást, majd a 6. percben Chrissy Givens találatával már 10 pontra növelték előnyüket, majd az első tíz perc végén 12-vel vezettek (15–27).

A címvédő a második negyedet Jelena Vucetic és Natalie Butler kosarával kezdte, amire a házigazdák csak a játékrész 3. percében tudtak válaszolni. A folytatásban a vendégek is kisebb hullámvölggyel küszködtek, így Târgoviște Gabriela Irimia triplájával 8 pontra csökkentette hátrányát, azonban a fellángolás nem tartott tovább, ugyanis a Cătălin Tănase irányította csapat a következő 5 percben, vagyis a szünetig nem szerzett újabb pontot, miközben a háromszéki kosárlabdázók 8 egységet termeltek (25–41).

A négyszeres bajnok a harmadik felvonásban sem lazított, a 26. percben Gödri-Părău távoli dobásával már 20-szal vezetett, majd a hazai gárda a negyed utolsó 3 percében ismét nem talált a gyűrűbe, így a Sepsi–SIC 26 pontos előnnyel vágott neki a negyedik játékrésznek. Az utolsó negyed kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, viszont egy pillanatig sem forgott veszélyben a Zoran Mikes edzette csapat győzelme, amely dobószázalékban és lepattanók tekintetében is jobb volt ellenfelénél.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, Keleti csoport, 4. forduló: Târgoviște – Sepsi–SIC 53–81 (15–27, 10–14, 15–25, 13–15). Târgoviște: Chivu 9, Toma 5/3, Stoenescu 22/12, Irimia 7/3, Ghiță 2. Cserék: Păun, Moraru 4, Tănase, Robotin Auier, Petrof 4. Vezetőedző: Cătălin Tănase.

Sepsi–SIC: Demeter 2, Topuzovic 8/6, Mandache 17/6, Gödri-Părău 14/6, Givens 23/6. Cserék: Orbán 1, Cătinean, Mîrne-Nagy, Vucetic 7, Kovács 3/3, Butler 6. Vezetőedző: Zoran Mikes.

A Sepsi–SIC a Nemzeti Liga 5. körében szabadnapos, legközelebb pedig október 17-én, csütörtökön 21.30-tól játszik az Európa-kupa csoportkörének nyitófordulójában, mégpedig a lengyel Artego Bydgoszcz vendégeként.

További eredmények a 4. fordulóból: Konstancai Phoenix – Bukaresti Rapid 80–44, Alexandria – Agronomia 49–56.

A Nyugati csoport 2. fordulójában: Nagyváradi Rookies – Szatmárnémeti VSK 22–73, Arad – Marosvásárhely 76–34. A KSE ma 18 órától debütál hazai pályán, a Kolozsvári Egyetemet látja vendégül a Kicsid Gábor Sportcsarnokban. A kék-fehér mezes lányoknak elkel a biztatás, aki teheti, szurkoljon nekik a helyszínen!