Értékes három pont az OSK-nak

Értékes három pont az OSK-nak Sport

A második játékrészben szerzett két találatával megérdemelt győzelmet aratott a Sepsi OSK labdarúgócsapata csütörtökön Baloteşti-en, a II. liga hétközi, 31. fordulójának zárómeccsén. Ez volt a sepsiszentgyörgyiek idénybeli 17. nyertes mérkőzése. A piros-fehér mezesek őrzik feljutást érő második helyüket a bajnoki tabellán, a hétvégi játéknapon viszont szabadnaposok lesznek.

Nem adta olcsón a bőrét a leginkább védekezésre berendezkedő Baloteşti, a végig mezőnyfölényben futballozó Sepsi OSK több ziccert is kihagyott, amíg be tudott találni a második játékrészben. Remek tavaszias időben kezdődött az összecsapás, az első ígéretesebb akciót a mieink vezették, ám Issa lövése messze elkerülte a hazai kaput. Az OSK ugyan többet birtokolta a labdát, de türelmetlenül és pontatlanul játszott, emiatt az első valamirevaló helyzetre 20 percet kellett várni, Minciună szöglete után Issa közelről fejelt kapura, eredménytelenül. A 27. percben Antoche a tizenhatoson belül buktatta Hadnagyot, ám a játékvezető sípja néma maradt. Pár perc múlva ismét Hadnagy került helyzetbe, a csapatkapitány 15 méterről bombázott kapura, ám Fulga kapus útját állta a labdának, a kipattanó Huibannak sem sikerült betuszkolnia a hálóba. A 36. percben a másik oldalon reklamáltak büntetőt, miután Olteanu kezére pattant a labda.

Szünet után harcosabb és támadóbb felfogásban játszott a szentgyörgyi alakulat, az 55. percben Minciună szabadrúgását követően Issa fejese szállt el a kapu fölött. Pár perc múlva újabb piros-fehér ziccer maradt ki, Huiban baloldali beadása becsapta a hazaiak hálóőrét, Hadnagy hat méterről ráfejelte, ám a gólvonalon helyezkedő hazai védő, Marciuc hárítani tudott.

A 66. percben aztán megtört a jég, Răduţoiu beadásánál a tanácstalan védők között a szemfüles Hadnagy csapott le a labdára, és megszerezte szezonbeli 26. gólját. Húsz perc múlva a csereként beállt Bujor döntötte el végleg a mérkőzés sorsát, Issa átadását értékesítve. Akár több góllal is győzhetett volna az OSK, de ez a lényegen nem változtat, értékes három pontot szereztek idegenben Suciu Valentin tanítványai. Hétvégén állni fog az OSK, míg főbb riválisai közül Arad Călăraşi-ra látogat, Brassó Brăilát fogadja, míg Mioveni Resicabányát látja vendégül.

Végeredmény: Baloteşti – Sepsi OSK 0-2 (0-0), gólszerzők: Hadnagy (66.), Bujor (85.).

Baloteşti: Fulga –Neagu, Răuţă, Marciuc, Filip, Antoche (Dobra 78.), Cl. Herea, Andrei, Ioniţă, A. Gojnea (Rontea 84.), Nica (G. Ivan 63.). Edző: Augustin Călin. Sepsi OSK: Niczuly – Răduţoiu, Ghinga, Burlacu, Olteanu, Minciună, Issa, Huiban, Manole (Bujor 67.), Greu (Jakab 57.), Hadnagy (Mitra 84.). Edző: Valentin Suciu.