Egy pont idegenből

Értékes ponttal a tarsolyában tért haza Székelyudvarhelyről a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata, amely a harmadosztályos pontvadászat pénteki, 13. fordulójában ért el gól nélküli döntetlent székely riválisa otthonában. A Sepsi OSK II. nem lépett pályára, mivel elhalasztották a forduló rangadójának számító, Brassói Corona elleni hazai mérkőzésüket, azzal az indokkal, hogy a Cenk-alattiaknál több játékos is megfertőződött a koronavírussal. A találkozót valószínűleg április 6-án 17 órától fogják bepótolni.

Kézdivásárhely csapatát sem kímélte a koronavírus, ezúttal Gazda József edző, Bunduc Gabriel kapus és Mojzi Botond középpályás nélkül voltak kénytelenek a szomszédos megyébe utazni. A Székelyudvarhelyi FC – KSE közötti székely rangadó küzdelmes, ám helyzetekben szegény mérkőzést hozott, a kapuk ritkán forogtak veszélyben, és ez az eredményen is meglátszik. A KSE az első félidőben agresszív letámadással próbálta feltörni az udvarhelyiek védelmét, azonban előbb Gajdó Tamás, majd Antal Barna lövése volt pontatlan. A második játékrészben a házigazdák voltak aktívabbak támadásban, de az igazán veszélyes helyzetek várattak magukra, sem Hodgyai, sem Szfárli nem tudott élni az adódó lehetőséggel.

Labdarúgó 3. liga, 5-ös csoport, 13. forduló Székelyudvarhelyi FC–Kézdivásárhelyi SE 0–0. SZFC: Bordás – Marucza, Mitra, Stoian, Negotei, Sütő (Szfárli, 46.), Bálint, János (Turcu, 55.), Simó, Hodgyai (Szőcs, 71.), Vékás (Țepeș, 46.). KSE: Farkas – Tankó, Damian, Rancz (Kanyó, 57.), Pakucs, Péter (Bandi, 42.), Lakatos (Becze, 57.), Gajdó, Gáll, Antal (Dobozi, 75.), Telcean (Albu, 75.).

További eredmények: Brassói SR – Astra II. 2–2, CSO Plopeni – Brassói Kids Tâmpa 6–0, Barcarozsnyói Olimpic– CS Blejoi 3–2. A következő fordulóban (17 órától): pénteken Astra II. – OSK II., szombaton KSE – Plopeni.