Alapszakaszgyőztes a SIC

Alapszakaszgyőztes a SIC Sport

Papírformaszerű eredmények születtek az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó teremtornáján, Kézdivásárhelyen. A listavezető Sepsi–SIC némi izgalmak árán ugyan, de legyűrte a trónkövetelő Szatmárnémeti VSK-t, illetve gálázott a sereghajtó Nagyváradi Rookies ellen, így fennállása során először sikerült vesztett mérkőzés nélkül zárnia az alapszakaszt. A házigazda KSE is kiütéses vereséget mért a nagyváradi együttesre, illetve megizzasztotta a VSK-t.

Presztízsértékű találkozót vívott szombaton a mezőny két legjobb együttese, az éllovas Sepsi–SIC és a második Szatmárnémeti. A rangadót a szatmáriak kezdték jobban, kevesebb mint 2 perc alatt 4–1-re vezettek, majd Solopova és Cuic kosarai révén tovább növelték előnyüket (20–9), ami az aggodalom első jeleit eredményezte a Sepsi–SIC kispadján. Nem hagyta magát a Mikes-csapat, Gödri-Părăuék visszazártak a negyed végére (22–17). A 14. percben Claudia Cuic találata ismét tizenegyet tett a két csapat közé (34–23), a nagyszünet előtt viszont a zöld-fehérek egy 4–12-es futással három pontra felzárkóztak (38–35).

Szünet után is hasonló forgatókönyv érvényesült, Solopova és Cuic pontjai ismét tíz pont előnyt hoztak a VSK-nak (45–35), a Sepsi–SIC szaladt az eredmény után, és egy másfél perces sorozattal egy pontra zárkózott fel a VSK mögé (54–53). A Sepsi–SIC a 32. percben visszavette a vezetést (55–58). Felváltva estek a kosarak, viszont a hajrá a jobban összpontosító szentgyörgyieké volt, akik ötgólos győzelemmel behúzták a mérkőzést (68–73).

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 21. forduló: Szatmárnémeti VSK – Sepsi–SIC 68–73 (22–17, 16–18, 16–18, 14–20). Sepsi–SIC: Gödri-Părău 19, Tobin 13, Pasic 4/3, Gardner 4, Orbán, Ruzickova 14, Cătinean 9/3, Mandache 4, Pavlopoulou 4, Ghizilă. Edző: Zoran Mikes.

A szombati játéknap másik meccsén a Kézdivásárhelyi SE kiütéses vereséget mért a fiatal erőkből álló Nagyváradi Rookies együttesére. A kék-fehérek esélyt sem adtak a Veres Attila által irányított ellenfélnek, elejétől a végéig irányították a mérkőzést, végül hetvenöt ponttal nyertek, az eredmény önmagáért beszél. Nagyváradi CSU Rookies – Kézdivásárhelyi SE 27–102 (7–24, 6–29, 4–27, 10–22). KSE: Mitchell 26/3, Debreczi 13, Thomas 10, Wilson 4/3, Lénárt. Cserék: Domokos 16, Czimbalmos 9/3, Kozman 7/3, Tuchilus 7/3, Biszak 6, Bara-Németh 4. Edző: Ljubomir Kolarevic.

Vasárnap a Sepsi–SIC-en volt a sor, hogy rászámoljon Nagyváradra, a bajnokesélyes sepsiszentgyörgyiek ezt hibátlanul meg is tették. A nagyszünetben már 64 ponttal vezető háromszékiek a folytatásban sem vettek vissza a tempóból, és szenvedélyes, lendületes, gyors, pontos kosárlabdázást bemutatva 110 pontos győzelemmel zárták az alapszakaszt. Sepsi–SIC – Nagyvárad 128–18 (37–3, 36–6, 28–0, 27–9). Sepsi–SIC: Pasic 17/6, Ghizilă 12, Pavlopoulou 12/6, Cătinean 11, Orbán 11, Kelemen 13/3, Ruzickova 15, Kovács 12/3, Tobin 15, Gardner 10/3.

Vasárnap délután a KSE erőteljesen indította a VSK elleni összecsapás, Thomas és Mitchell pontjaival 6–0-ra léptek el, mire észbe kaptak a vendégek. A folytatásban nyolcpontos előnyt épített fel Ljubomir Kolarevic együttese (15–7), de a negyed végére kiegyenlítettek a szatmáriak (17–17).

A második negyedben megtorpant a KSE, a VSK pedig átvette a vezetést, de nem tudott elszakadni, 8–10 pont között mozgott az eltérés (28–36).

Térfélcsere után is becsülettel küzdött a kézdi alakulat, nem engedte el a találkozót, a harmadik negyed közepén Domokos Réka duplája a lélektani tíz pontos határ alá hozta vissza a kék-fehér mezeseket (37–46), akik Biszak Boglárka triplájával hat pontra zárkóztak fel (40–46). Ennél közelebb viszont már nem tudtak kapaszkodni, Solopováék újfent átvették az irányítást. 46–58-ról kezdődött a záró szakasz, amelynek elején Solopováék valóságos triplaparádét tartottak, 46–67-nél úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés. A KSE nem így gondolta, remekül hajrázva hét pontra faragta hátrányát, azonban tisztes helytállásnál többre nem futotta erejéből. Végeredmény: 69–76 (17–17, 11–19, 18–22, 23–18). KSE: Thomas, Debreczi7, Wilson 16, Biszak 13/3, Mitchell 23/6, Czimbalmos, Domokos 10.

Az elhalasztott bajnokik bepótlása után zárul a bajnoki alapszakasz, és kialakulnak a rájátszás párosításai.