Egy pont az évbúcsúztatón

Egy pont az évbúcsúztatón Sport

Gól nélküli döntetlent játszott egymással a Sepsi OSK és az FCSB az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság idei utolsó, 21. fordulójában. Az ellenfél 21 éves, az idény során először védő kapusán múlott, hogy a végig jobban futballozó Bergodi-legénység nem tudta legyőzni a bukaresti sztárcsapatot.

Akárcsak 2020-ban, idén is az FCSB ellen játszotta az év utolsó mérkőzését a Sepsi OSK, annyi különbséggel, hogy ezúttal a háromszéki csapat volt a pályaválasztó. A mérkőzésen megdőlt az októberben átadott Sepsi OSK Aréna nézőcsúcsa – a hivatalos nézőszám 4200 főt számlált –, amely a jelenleg érvényes járványhelyzeti szabályok miatt telt házat jelentett, mivel a férőhelyeknek csak a felét lehet értékesíteni.

Nyerő húzásnak bizonyult a fővárosiaknál a cserekapus Ștefan Târnovanu nevezése, aki csupáncsak azért került be a kezdőbe, mert sérülések és eltiltások miatt nem állt Anton Petrea rendelkezésére más utánpótláskorú játékos. Tudniillik, az előírások szerint minden csapat színeiben lennie kell egy olyan játékosnak, aki pályára léphetne az U21-es válogatottban. A május 25. után ismét lehetőséget kapó hálóőr lett az FCSB hőse, miután valósággal lezárta a kaput, és egyik védést mutatta be a másik után. A 21 éves hálóőr rendre útját állta a Sepsi OSK lendületes támadásainak, az első játékrészben Anass Achahbar és Eder González, a második félidőben pedig Cătălin Golofca és ismételten Achahbar lövéseinél mutatta be a legnagyobb bravúrokat. A másik oldalon Niczuly Roland unatkozhatott, ugyanis a bukarestiek egy szöglet utáni kapufán kívül nem jelentettek veszélyt a kapujára. Andrei Cojocaru játékvezető is kulcsfigurává lépett elő, miután két tizenegyesgyanús helyzet felett is szemet hunyt, illetve kiállította a sepsiszentgyörgyiek olasz vehemenciával reklamáló vezetőedzőjét, Cristiano Bergodit.

A jó iramú, látványos mérkőzés egyik megható pillanatának épp a szünetben lehettünk szemtanúi, amikor a háromszéki szurkolók plüssjátékok százait dobálták a pályára a lelátóról. A klub ezeket nehéz sorsú gyerekeknek adományozza.

„Nagyon jó mérkőzést játszottunk, mind a játék minőségét, mind a helyzeteket tekintve. Târnovanu hihetetlenül védett, egyszerűen lehetetlen volt bevenni a kapuját, bármennyire is próbálkoztunk. A gólon kívül semmi egyéb nem hiányzott a játékunkból, minden volt, odaadás, elszántság, látványosan futballoztunk. A csapat jelesre vizsgázott, dicséret a fiúknak, úgy gondolom, megérdemeltük volna a győzelmet” – értékelt Cristiano Bergodi, akinek irányítása alatt a Sepsi OSK nyolc forduló óta nem talált legyőzőre a bajnokságban, legutóbb a címvédő Kolozsvári CFR tudta legyűrni a piros-fehéreket, október 25-én (2–0). A mieink azóta négy győzelem mellett ugyanannyi döntetlent játszottak. A vasárnapi döntetlennek egyébként csak Kolozsváron örültek, a listavezető CFR ugyanis tízpontos előnnyel vonulhat téli pihenőre.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 21. forduló: Sepsi OSK–FCSB 0–0. Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 4200 néző. Vezette: Andrei Cojocaru.

Sepsi OSK: Niczuly – Aganovic (Dumitrescu, 86.), Ninaj, Mitrea, Ispas – Eder González, Păun – Bărbuț (Askovszki, 78.), Achahbar, Ștefănescu (Golofca, 78.) – Damașcan (Luckassen, 61.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. FCSB: Târnovanu – Crețu, Miron, Cristea, Radunovics – Olaru, Sut (O. Popescu, 62.), Tănase – Cordea (Budescu, 86.), Dumiter (Keserű, szünetben), Gheorghe (Oaida, szünetben). Vezetőedző: Anton Petrea.

További eredmények: FC Voluntari – Aradi UTA 2–1, Medgyesi Gázmetán – Universitatea Craiova 1–1, Bukaresti Rapid – FC Botoșani 1–1, Academica Clinceni – Chindia Târgoviște 0–1, Kolozsvári CFR – FC Argeș 1–0.