Döntetlen az őszi idényzárón

Döntetlen az őszi idényzárón Sport

Pontosztozkodással végződött Sepsiszentgyörgyön a Sepsi OSK II. és KSE közti háromszéki rangadó, a labdarúgó 3. Liga 15. fordulójának pénteki játéknapján. Téli szünet következik, a bajnokság jövő márciusban folytatódik, az alapszakaszból még három meccs van hátra, ezt a rájátszás követi.

A Sepsi OSK II. kezdte bátrabban a mérkőzést, a házigazdák az első pillanattól kezdve magukhoz ragadták a kezdeményezést, mezőnyfölényük nemsokára helyzeteket eredményezett, viszont Niczuly Rajmond résen volt és hárította Fülöp István és Vlad Mitrea távoli lövését. A 15. percben azonban már a 17 éves, kézdivásárhelyi kapus is tehetetlen volt, amikor Csiszer Balázs betört a tizenhatosba, majd védhetetlenül a jobb felsőbe továbbította a labdát (1–0). A piros-fehér mezesek a vezető találat megszerzése után is érvényesítették akaratukat, így a céhes városi hálóőr többször is védeni kényszerült. Előbb Fülöp lövését fogta, ezt követően pedig Csiszer próbálkozását tolta szögletre.

A védekezésre berendezkedő kézdivásárhelyi együttes első kapura lövését a 28. percben jegyezte, ekkor Albu Norbert lehetőségét Gedő Hunor hárította. A szünet előtt Nistor Ákos próbálkozását is védte Niczuly, majd Becze Tamás növelhette volna a hazai gárda előnyét, de közeli lövését a védők szögletre mentették.

A második játékrészben a felső-háromszéki gárda magasabb fokozatra kapcsolt, ezúttal mindkét csapatnak akadt lehetősége a gólszerzésre. A 48. percben Mitrea kiváló előkészítéséről Becze lemaradt, nem sokkal később pedig a túloldalon Gáll Attila beadása után Postolică Adrian közelről mellé fejelt. Aztán a 68. percben egyenlítettek a kék-fehér mezesek, Gajdó Tamás bal oldali beívelését a középen érkező Vârtosu Norbert a bal alsóba bólintotta (1–1). Ezt követően Gáll került előtérbe, aki előnyhöz juttathatta volna a kézdieket, azonban kihagyta a ziccert, majd a 73. percben egy szabálytalanság után begyűjtötte második sárga lapját, így társai nélküle fejezték be a mérkőzést. Az utolsó negyedórában a emberelőnyben levő hazai együttes mindent egy lapra feltéve támadott a győzelemért, viszont Niczuly lezárta a kaput, Mitrea lövését szögletre tolta, majd Kocsis Norbert lehetőségét is bravúrosan védte, Vlad Toma megpattanó lövése pedig elkerülte a kaput, így maradt a döntetlen. Ezzel befejeződött az őszi idény, a Sepsi OSK II. a harmadik, míg a KSE a hatodik helyen telel.

1. Liga, 5. csoport, 15. forduló: Sepsi OSK II.–Kézdivásárhelyi SE 1–1 (1–0).

Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Nicolae Breoi (Ploiești). Sepsi OSK II.: Gedő – Csiszer, Sütő, David, Veres, Fülöp, Mitrea (Uja, 80.), Berde (Toma, 69.), D. Rența (Pál, 69.), Becze (Kocsis, 58.), Nistor (Grigore, 58.). Edző. Andrási Alexandru. KSE: Niczuly – Telcean (Fábián, 58.), Postolică (Vârtosu, 64.), Péter, Gajdó, Pakucs (Tankó, 46.), Gazda, Albu, Antal (Bandi, 58.), Szőcs (Sánta, 58.), Gáll. Edző: Vasile Gherghe. Gólszerzők: Csiszer (15.), illetve Vârtosu (68.). Sárga lap: Sárga lap: Veres (80.), Sütő (86.), Pál (90+3.), illetve Gáll (36., 73.), Telcean (54.), Gajdó (64.), Sánta (75.). Kiállítva: Gáll (73.).

További eredmények: Hermannstadt 2 – FC Pucioasa 0–7, Brassói Kids Tâmpa – CS Blejoi 1–5, CSO Plopeni – Székelyudvarhelyi FC 1–2, Brassói SR – Barcarozsnyói Olimpic 0–3.