Győzedelmeskedtek kosárcsapataink

Győzedelmeskedtek kosárcsapataink Sport

Mindkét háromszéki kosárlabdacsapat behúzta a győzelmet a női Nemzeti Liga szombati, 9. fordulójában. A Sepsi-SIC kiváló második félidei játékának köszönhetően 38 ponttal múlta felül Bukarestben az Agronomiát, míg a KSE hazai pályán diadalmaskodott a Brassói Olimpia felett.

A bukaresti kiszálláson beragadtak a rajtnál a zöld-fehérek, a házigazdák 7–2-re is vezettek, mire észbe kaptak a háromszékiek. Váltott vezetéssel haladtak a csapatok, az első negyed végén Pasic hárompontosa, illetve Wallace eredményessége kellett ahhoz, hogy a zöld-fehérek hatpontos előnyre tegyenek szert (14–20). A második tíz perc elején Pasic és Wallace jóvoltából tovább nőtt a különbség a két csapat között, az ellenfél a Sepsi-SIC két egykori játékosa, Kovács Renáta és Anca Șipoș révén igyekezett tartani a lépést, de nagyszünetre így is tízpontos előnnyel vonulhatott a címvédő szentgyörgyi együttes (27–37). Térfélcsere után már csak egy csapat volt a pályán, a meccs legjobbjának bizonyuló Brianna Fraser (19 pont, 9 lepattanó) vezényletével fölényes, 38 pontos győzelmet arattak.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 9. forduló: Bukaresti Agronomia – Sepsi-SIC 42–80 (14–20, 13–17, 8–20, 7–23). Agronomia: Șipoș 12, Kovács 8/6, Plavitu 7/3, Militaru 2, Cristea. Cserék: Panait 7, Bobar 4, Stănescu 2, Chitanu, Țînțar, Anastasescu. Edző: Milan Sokic. Sepsi-SIC: Fraser 19/3, Pasic 17/9, Wallace 14/9, Ghizilă 8, Orbán 6. Cserék: Podar 9, Cătinean 4, Croitoru 3, Nemes, Botos. Edző: Zoran Mikes.

Kiegyensúlyozott, izgalmas párbajt vívott egymással a Kézdivásárhelyi SE és a vendég Brassói Olimpia. Javarészt a kék-fehérek vezettek a mérkőzésen, a Cenk-alattiak viszont az utolsó negyedben egy 10–0-s futással átvették a vezetést (56–60), és félő volt, hogy megtréfálják az addig az erejükkel jól sáfárkodó kézdivásárhelyieket. Ljubomir Kolarevic időkérése hatásosnak bizonyult, a kék-fehérek remekül hajráztak, és maguk javára fordították a mérkőzést. A KSE először tudott nyerni a brassóiak ellen.

Kézdivásárhelyi SE–Brassói CSU Olimpia 73–65 (20–17, 17–16, 15–14, 21–18) KSE: Corda 16/3, Lewis 15, Coleman 14, Debreczi 13, Kozman 5/3. Cserék: Taylor 8, Bara-Németh 2, Tuchilus, Lénárt, Marthi. Edző: Ljubomir Kolarevic. Olimpia: Dusanic 20/6, Pesovic 17/3, Suarez 10/3, Armanu 7/3, Ciciovan 6. Cserék: Hawkins 3, Florea 2, David, Atamaniuc, Nistoroiu, Moroșanu, Frincu. Edző: Dan Calancea.