Dobogóközelben a Sepsi OSK

Dobogóközelben a Sepsi OSK Sport

Egy győzelem választja el a Sepsi OSK labdarúgócsapatát a bajnoki tabella dobogós helyétől, amelynek képzeletbeli utolsó fokát jelenleg a címvédő foglalja el. Mint ismeretes, a sepsiszentgyörgyiek azt követően kapaszkodtak fel az élvonalbeli rangsor negyedik helyére, miután 4–1-re tudtak nyerni a koronavírus-fertőzések miatt megtizedelt Jászvásári Poli otthonában.

Az OSK hatodik forduló óta veretlen a pontvadászatban (zsinórban 3 döntetlen után sorozatban 3 győzelem). Az I. ligát továbbra is százszázalékos mérleggel az Universitatea Craiova vezeti. Az olténiai alakulat a hetedik fordulóban a Dinamo otthonában nyert 1–0-ra egy vitatható tizenegyesből szerzett góllal, és zsinórban a hetedik meccsét is megnyerte. A Dinamo viszont zsinórban a harmadik, hazai pályán a második mérkőzését vesztette el, és mindössze egyetlen győzelmet jegyzett ebben az idényben. A Dinamo szombat este Sepsiszentgyörgyre látogat, a fővárosi klub vezetőedzője, Cosmin Contra úgy véli, a jövője szempontjából döntő fontosságú lehet a mérkőzés.

Az olténiai éllovast a FCSB követi a táblázatban, amely a 7. forduló hétfő esti záró mérkőzésén 2–0-ra nyert az Academica Clinceni otthonában. Tartja magát az élbolyban a címvédő Kolozsvári CFR is, amely nehezen boldogult a koronavírus-fertőzöttek miatt megtizedelt Botoșani-al szemben, de végül 2–1 arányban diadalmaskodott. A CFR ebben az idényben két döntetlen mellett csak a második győzelmét jegyezte hazai pályán.

Szombati kategorikus győzelemnek köszönhetően a Sepsi OSK két játékosát is beválasztották a forduló csapatába a Hivatásos Labdarúgó-ligánál. A háromszékiek második és harmadik találatát Gabriel Vaşvari és Rachid Bouhenna szerezte, előbbi büntetőből, utóbbi szöglet után fejjel talált be, a góljaik és a meccsen nyújtott teljesítményük miatt kerülhettek be játéknap legjobbjai közé. Az indoklás szerint Vaşvari sok labdát szerzett a középpályán, ahonnan csapata több támadást is indított, az idényben másodszor betaláló Bouhenna pedig az egyik legjobb középhátvéd a bajnokságban.

A 7. forduló csapata: George Micle (Argeş) – Mihai Bălaşa (Craiova), Rachid Bouhenna (Sepsi OSK), Paulo Vinicius (CFR) – középpályások Cristian Neguţ (Chindia), Olimpiu Moruţan (FCSB), Bright Addae (Hermannstadt), Gabriel Vaşvari (Sepsi OSK) – Dennis Man (FCSB), Gabriel Debeljuh (CFR), Alexandru Măţan (Viitorul). Edző: Cristiano Bergodi (Craiova).

A 7. forduló eredményei: FC Argeş–Astra 1–0, Chindia–Medgyesi Gázmetán 1–0, Jászvásári Poli – Sepsi OSK 1–4, Kolozsvári CFR–Botoşani 2–1, Hermannstadt–Aradi UTA 1–1, Dinamo–Craiova 0–1, Voluntari–Viitorul 0–2, Clinceni–FCSB 0–2.

A 8. forduló programja: pénteken 18 órától Medgyesi Gázmetán–Botoșani, 21 órától Craiova–Clinceni; szombaton 14 órától Aradi UTA–Chindia, 19.30-tól Astra–Jászvásár, 21.45-től Sepsi OSK–Dinamo; vasárnap 18.45-től Viitorul–FC Argeș, 21.30-tól Voluntari–Kolozsvári CFR; hétfőn 21 órától FCSB–Hermannstadt.