Borították a papírformát

Borították a papírformát Sport

Bravúros, 3–2 arányú győzelmet aratott a Kézdivásárhelyi SE szerdán hazai pályán az esélyesebbnek tartott CSM Focșani felett a labdarúgó Román-kupa második fordulójában. Gazda József legénysége az izgalmas véghajrá dacára megérdemelten diadalmaskodott és jutott a sorozat harmadik körébe, amelyet szeptember 13-án rendeznek.

A vendégek kezdték határozottabban a céhes városi mérkőzést, azonban a rutinos Gabriel Bunduc hárította Robert Bratu és Sorin Săpunaru távoli lövését. A folytatásban a házigazdák is magukra találtak, Pál Kristóf kapufáját követően a kipattanót Sánta Tamás a hálóba gurította, azonban a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A tapasztaltabb moldvai együttes a 22. percben váltotta gólra mezőnyfölényét, a kézdi védők figyelmetlenségét kihasználva Alin Dascălu szerzett vezetést (0–1). Bő 10 perccel később Locotuș Miklós a jobb alsóba fejelve egyenlített (1–1).

Szünet után hamar előnybe került a céhes városi alakulat, Sergiu Gîrdea szabálytalankodott Locotuș ellen, a játékvezető büntetőrúgást ítélt, amelyet Gáll értékesített (2–1). Miután Locotuș keresztléc alá tartó szabadrúgását Sorin Preda szögletre mentette, a felső-háromszéki csapat harmadszor is betalált, szögletet követően – Albu Norbert előkészítését – Sánta Tamás váltotta gólra (3–1). A moldvai együttes alig három perc múlva szépíthetett volna, azonban a Pál Kristóf szabálytalansága miatt megítélt tizenegyest Ciprian Petre a kapufára rúgta, a kipattanót pedig Dascălu elhibázta.

A hajrában Focșani mindent megtett az egyenlítés érdekében, és sikerült is szépíteni Bratu fejesével (3–2), ám a ráadásban a szerencse megmentette a kézdivásárhelyieket a hosszabbítástól, Bratu ezúttal a kapufára fejelt.

Labdarúgó Román-kupa, 2. forduló: Kézdivásárhelyi SE – CSM Focșani 3–2 (1–1).

Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Robert Ciorbea (Barcaszentpéter). KSE: Bunduc – Locotuș, Popescu (Péter, 81.), Tankó, Sánta L. (Bîntă, 65.), Pál (Bandi, 76.), Gáll, Fábián (Brașovean, 81.), Albu A. (Albu N., 65.), Sánta T., Pakucs. Edző: Gazda József. Focșani: Preda – Juncanaru, Bratu, Gîrdea (Manu, 59.), Stoica, Zaharia (Băjenaru, 59.), Dascălu, Taciuc (Rogoveanu, 59.), Săpunaru, Strătilă (Petre, 46.), Arnăutu (Predoiu, 46.). Edző: Marius Bratu. Gólszerzők: Locotuș (33.), Gáll (51. – tizenegyesből), Sánta T. (67.), illetve Dascălu (22.), Bratu (90+4.). Sárga lap: Sánta L. (65.), Bunduc (71.), Pakucs (78.), Tankó (90.), Locotuș (90+3.), illetve Stoica (64.).

Fotó: Tofán Levente

A Liga 1 kilencedik fordulójában ma 18:45-től a Sepsi OSK a CS Mioveni együttesét fogadja. 21.30-tól: Kolozsvári U – U Craiova 1948. Szombaton 19 órától UTA Arad – Chindia, 21.45-től FC Voluntari – Rapid. Vasárnap 13.30-tól Petrolul – FC Botoșani, 21.30-tól FCSB – Kolozsvári CFR. Hétfőn 18.45-től FC Argeș – FC Hermannstadt, 21.30-tól Universitatea Craiova – Farul.

A harmadosztályú labdarúgó-bajnokság első fordulójában vereséget szenvedő Kézdivásárhelyi SE szombaton 17 órától hazai környezetben javíthat, a pontvadászat második körében Plopeni lesz a vendége a Sinkovits Stadionban. A múlt hétvégén döntetlent játszó Sepsi OSK II. szintén szombaton 17 órától a Brassó SR otthonában lép pályára. A 2. forduló programja (szombat, 17 óra): Zernesti Olimpic – Székelyudvarhelyi FC, Barcarozsnyói Olimpic – Blejoi, Brassói SR – Sepsi OSK II., Păulești – Brassói Kids Tâmpa, Kézdivásárhelyi SE – Plopeni.