Bedarálták a Rapidot

Bedarálták a Rapidot Sport

Harmadik mérkőzését is megnyerte a Kézdivásárhelyi SE a női kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszának B-csoportjában, vasárnap délután remek második félidei játékával a fővárosi Rapidot kényszerítette térdre a Kicsid Gábor Sportcsarnokban.

Erőteljesen kezdett a KSE, Vega 3 és Mobley 7 pontjával már tízzel vezetett, mire felocsúdtak a vendégek, akik Stanici vezetésével megkezdték a felzárkózást. Ez sikerült is, a kiegyensúlyozott első negyed 19–19-re zárult.

Tripla-párbaj vezette fel a második negyedet, Vega és Holinka-Miklós hárompontosaira Vlad szintén távolival válaszolt, majd Danalache is megmutatta, hogy mit tud (28–22). Stanici távolról 28-nál kiegyenlített, majd felváltva ment az adok-kapok, mígnem a nagyszünetre a KSE minimális előnnyel vonulhatott (40–35).

A harmadik szakaszban hengerelt a jó dobóformát kifogó Vega irányításával a KSE, kétszámjegyűvé változott a csapatok közti különbség, a 61–46-ról induló záró negyed csupán formalitásnak bizonyult, megérdemelten nyert a KSE.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz, B csoport, 4. forduló: KSE–Rapid 79–61 (19–19, 21–16, 21–11, 18–15). KSE: Vega 20/9 pont, Danalache 6/6, Holinka-Miklós 14/12, Domokos, Mobley 24. Cserék: Debreczi 12, Czimbalmos 3, Lénárt, Kozman, Bitai. Rapid: Burlakova 14/3, Lupusavei 4, Stanici 27/6, Vlad 3, Cazacu 2. Cserék: Calin, Ticu 2, Bejan 8, Dula 1.