Becsülettel küzdöttek

Becsülettel küzdöttek Sport

Bajnoki címvédőhöz méltón, különösebb megerőltetés nélkül hozta a kötelezőt a Sepsi-SIC, amely szombaton 34 pontot vert a Kolozsvári U-ra a Sepsi Arénában. Pár nappal korábban a KSE Târgoviște vendégeként nagy csatában szenvedett 4 pontos vereséget.

Pontszegény első negyedet láthatott a Sepsi Aréna lelátójára visszatérhető közönség, azonban Pasicék így is hatpontos előnyre tettek szert (15–9). A második negyed derekán a kincses városiak egy 9–0-s futással átvették a vezetést, de örömük nem tartott sokáig, Brianna Fraser vezényletével a zöld-fehérek helyreállították a világ rendjét (30–22). Szünet után Zoran Mikes tanítványai megnyugtató előnyt dolgoztak ki, úgy, hogy közben védekezésben is remekeltek, esélyt sem adva a vendégeknek. 56–30-nál a lényegi kérdések eldőltek, így az utolsó tíz percben a cserejátékosoknak is lehetőség nyílt a bizonyításra. Alina Podar állította be a találkozó végeredményét: 73–39. A Sepsi-SIC győzelemmel hangolt tehát az Európa-kupabeli utolsó csoportmérkőzésére, a zöld-fehérek december 1-jén Győrben lépnek pályára.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 8. forduló: Sepsi-SIC–Kolozsvári U 73–39 (15–9, 15–13, 26–8, 17–9). Sepsi-SIC: Fraser 26, Orbán 15, Pasic 10/6, Ghizilă 4, Wallace 2. Cserék: Podar 7, Cătinean 5/3, Croitoru 2, Botos 2, Nemes. Edző: Zoran Mikes. Kolozsvár: Rubin 14/6, Uiuiu 5/3, Clarke Nicholas 4, Fleșer 2, Beldian 1. Cserék: Bölöni 8, Mihășan 2, Bota 2, Stoica 1, Al Ash Hab, Popovici, Rus. Edző: Joannisz Kukosz.

Kiegyenlített párbajt hozott a KSE csütörtöki, târgoviștei vendégjátéka, a távolról jól célzó kék-fehérek az első negyedben tartották a lépést a hírhedt ellenféllel (17–17). A második szakaszban egy időkérés után a házigazdák egy 9–0-s sorozattal megléptek (33–25), nagyszünetig a KSE csak kozmetikázni tudott a részeredményen (39–32).

Térfélcsere után elszántabban kosarazott a kézdivásárhelyi csapat, amely Lewis remekelésének köszönhetően átvette a vezetést (39–40). Jól tartotta magát a KSE (53–58), mígnem a 30. percben kipontozódott Lewis, és 55–58-ról indult az utolsó negyed. 64–64-nél még úgy tűnt, bármi lehetséges, azonban Debreczi is begyűjtötte ötödik személyi hibáját, így a véghajrára megfogyatkoztak a céhes városiak, akik bár derekasan küzdöttek, 78–73-ra alulmaradtak a gyenge bíráskodás mellett lejátszott találkozón.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 8. forduló: Târgoviște–Kézdivásárhelyi SE 78–73 (17–17, 22–15, 16–26, 23–15). Târgoviște: Popescu 15, Tănase 9/3, Irimia 24/6, Dumitru 4, Stoenescu 24/9. Cserék: Doba, Avasan, Petrof 2, Ignat-Kleeman, Procop, Ivan. Edző: Cătălin Tănase. KSE: Welch-Coleman 21/9, Debreczi 12/3, Taylor 3, Kozman 9/9, Lewis 16. Cserék: Corda 10/6, Lénárt, Nagy, Domokos, Tuchilus 2, Bara-Németh, Csurulya. Edző: Ljubomir Kolarevic és Farkas Alpár. Kipontozódott: Lewis (30.), Debreczi (36.).

A 8. forduló további eredményei: Phoenix Konstanca – Szatmárnémeti VSK 59–87, CSM Alexandria – Marosvásárhelyi Sirius 67–64, CSU Olimpia Brassó – Rapid Bukarest 81–57, Agronomia Bukarest – FCC Baschet Arad 46–55. Szabadnapos: Triumf Botoșani. Az állás: 1. Szatmárnémeti (7 győzelem/1 vereség) 15 pont, 2. Arad (7/0) 14, 3. Alexandria (6/2) 14, 4. Sepsi-SIC (6/1) 13, 5. Kolozsvár (3/4) 10, 6. Konstanca (3/4) 10, 7. Rapid (2/6) 10, 8. Marosvásárhely (3/3) 9, 9. Târgoviște (2/5) 9, 10. KSE (3/3) 9, 11. Brassó (2/5) 9, 12. Agronomia (2/5) 9, 13. Botoșani (0/7, 7).