Ajánló
Az alábbi kulturális jellegű háromszéki eseményeket ajánljuk olvasóink figyelmébe.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A népes közönséget Imreh-Marton István Attila, a Kovászna Megyei Művelődési Központ igazgatója köszöntötte, majd felkérte dr. Kinda István néprajzkutatót, meséljen a kiállításról, és egyben hivatalosan is nyissa meg azt. Kinda kiemelte, Háromszék és Erdővidék a Kárpát-medencei nyelvterület szintjén is kiemelkedően gazdag élő kézműves hagyománnyal rendelkezik. „Viszont egy évszázad alatt a kézműves foglalkozások száma felére csökkent, az utóbbi évtizedben pedig még inkább felgyorsult az eltűnésük” – tette hozzá.
A 14 mesterségre tagolt pannósorozat csak ízelítőt nyújt a hagyományos székelyföldi népi mesterségek világából, a mestersegek.ro honlapon 46 foglalkozást lehet tanulmányozni, amelyekről kisfilmek is készültek. A szervezők reményei szerint a kiállítás két hétig lesz látogatható a képtár udvarán, viszont ez az időjárástól is függ.
A kiállítást Kovászna Megye Tanácsa, a Kovászna Megyei Művelődési Központ és a Kádár László Képtár szervezte közösen, Norvégia, Lichtenstein és Izland által finanszírozott pályázat részeként jött létre. A KMT és a KMMK több mint egy évtizede támogatja és szervezi a Kovászna megyei népi mesterségek feltárását, megismerését és megismertetését célzó kutatási és dokumentációs projekteket.