Koszta Ervin és tanítványai közös tárlata
A Vigadó Művelődési Központ dísztermében december 6-án 18 órától Mester és tanítvány...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A nemzet ma is megbecsüli érte tevékenykedő nagyjait, legalábbis a mi olvasatunkban ez volt az üzenete annak, hogy a Bod Péter Megyei Könyvtárban kedd este zsúfolásig megtelt a Gábor Áron-terem, ahol Farkas Árpád költővel találkozhatott a nagyérdemű.
Az író–olvasó találkozón a pozsonyi AB-Art Kiadó gondozásában megjelent, Farkas Árpád legszebb versei című kötetet mutatták be. „A magyar kultúra napján kedvesebb, méltóbb, érdekesebb műsort nem is lehetett volna kitalálni annál, hogy Farkas Árpádot köszöntsük magunk között, az ő legszebb verseiről beszéljünk, és a kötetét bemutassuk. Ugyanakkor pedig meghallgassuk vallomását költészetről, emberségről és jövőképről” – fogalmazott a szerző beszélgetőtársa, Balázs F. Attila, a könyvet megjelentető kiadó igazgatója.
Farkas Árpádtól pedig azt is megtudhattuk, hogy a kötetben található verseket Cs. Nagy Ibolya József Attila-díjas irodalomtörténész válogatta, aki jó ismerője a költészetének, hiszen monográfiát is írt róla. Kérdésre válaszolva, költői szárnybontogatásának kezdetét kolozsvári diákéveinek az elejére tette Farkas Árpád, mely egyben a világra eszmélés, a nagy ismerkedések, meg- és felismerések időszaka is volt.
Nem rejtette véka alá, hogy a diktatúra mély sebeket ütött rajta. Főleg azért, mert kénytelen volt megtapasztalni, hogy vannak, akik még egy ilyen embertelen rendszernek is képesek behódolni. A világ pedig nem sokat változott, mert sokan ma is ezt teszik, csak éppen nem egy rendszer, hanem a pénz uralmának kiszolgálói lettek. Nem csoda hát, hogy évtizedekkel korábban írt verseinek napjainkban is szomorú aktualitása van – jegyezte meg keserű iróniával.