Forró pillanatok
Hatnullhajrá címmel nyílt sportfotó kiállítás kedden a sepsiszentgyörgyi Tein Teaház...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A Klauzál Ház a Magyar Kultúra Napja alkalmából hirdette meg kisfilmpályázatát. A Filmben mondom el pályázati felhívásra válaszolt a sepsiszentgyörgyi drámatagozat, benevezve a frissen készült Jól van, ami van kisfilmet, amelynek a díjat Bubryák István dokumentumfilm rendező, forgatókönyvíró és producer által vezetett zsűri ítélte oda.
A díj kiemelten fontos elismerés és pozitív visszajelzés a sepsiszentgyörgyi drámatagozat pedagógiai módszerét tekintve, hiszen az Osonó társulatvezető-rendezője által több mint húsz éve alapított és vezetett, Románia első magyar nyelvű, akkreditált drámatagozatán moduláris és non-formális szakmai oktatás zajlik. A komplex szakmai képzésen és tehetségápoláson túl, a tagozaton azoknak a helyzeteknek a megteremtése kerül előtérbe, amelyek során a fiatalok személyisége fejlődhet és kibontakozhat. Ebbe a módszerbe illeszkednek bele a szaktáborok, illetve az összes olyan projekt, amelyet az Osonó Színházműhely rendszeresen szervez a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum drámás diákjai számára. A nonformális oktatás célja, hogy a drámatagozatos fiatalok megtapasztaljanak egy alkotói folyamatot.
Így történt ez a Jól van, ami van kisfilm elkészítése esetében is, amely az ötlettől a forgatókönyvön keresztül a megvalósításig a csapat közös alkotása. A végzős drámások: Basa Ádám, Császár Andrea, Kiss Péter, Márkó Edina, Póra Jácinta, Sikó Barabási Zselyke, Szimion Helga, Vass Regina. Asszisztens: Kalotai Máté, szakmai vezető, operatőr: Mucha Oszkár.