A 30. Bálványos Nyári Szabadegyetem és Diáktábor

Pénteki programajánló

Lőrincz Csaba sátor

9.30 – Együtt a Kárpát-medencében! Kerekasztal-beszélgetés: Brenzovics László (elnök, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség), Csomortányi István (elnök, Erdélyi Magyar Néppárt), Horváth Ferenc (elnök, Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség), Jankovics Róbert (elnök, Horvátországi Magyarok Demokratikus Közössége), Klement Kornél (alelnök, NYEOMSZSZ – Nyugat-Európai Országos Magyar Szervezetek Szövetsége), Menyhárt József (elnök, Magyar Közösség Pártja), Mezei János (elnök, Magyar Polgári Párt), Pásztor István (elnök, Vajdasági Magyar Szövetség), Potápi Árpád János (államtitkár, Nemzetpolitikai Államtitkárság, Miniszterelnökség), Semjén Zsolt (miniszterelnök-helyettes, Magyarország), Tánczos Barna (szenátor, Romániai Magyar Demokrata Szövetség).

11.30 – Pártpolitikai kerekasztal: Böröcz László (frakcióvezető-helyettes, Fidesz – Magyar Polgári Szövetség), Harrach Péter (frakcióvezető, Kereszténydemokrata Néppárt), Ungár Péter (országgyűlési képviselő, Lehet Más a Politika).

13.30 – Európa választott: Gulyás Gergely (miniszter, Miniszterelnökség), Martonyi János (volt külügyminiszter, Magyarország), Vincze Lóránt (európai parlamenti képviselő, Romániai Magyar Demokrata Szövetség).

15.00 – Országkép – nemzetkép: Varga Judit (miniszter, Igazságügyi Minisztérium) és Kovács Zoltán (nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár, Nemzetközi Kommunikációs Iroda).

Kós Károly Sátor

10.00 – Fedelet a fejünk fölé. Bálint József útja a szakmától a hivatásig – könyvbemutató: Bálint József (megyei elnök, Erdélyi Magyar Néppárt, Kovászna megye) és B. Kovács András (újságíró, közíró, szociológus)

11.00 – Beke István és Szőcs Zoltán 1 éve börtönben: Kulcsár-Terza József (parlamenti képviselő, Magyar Polgári Párt), Lomnici Zoltán (elnök, Emberi Méltóság Tanácsa), Bajkai István (országgyűlési képviselő, Fidesz-KDNP), Fejér László Ödön (szenátor, Romániai Magyar Demokrata Szövetség).

13.00 – Erdélyi autonómia-kerekasztal: Szili Katalin (miniszterelnöki megbízott, Nemzetpolitikai Államtitkárság), Izsák Balázs (elnök, Székely Nemzeti Tanács), Székely István (ügyvezető alelnök, Romániai Magyar Demokrata Szövetség), Toró T. Tibor (ügyvezető elnök, Erdélyi Magyar Néppárt), Sándor Krisztina (ügyvezető elnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács), Kulcsár-Terza József (parlamenti képviselő, Magyar Polgári Párt).

15.00 – Visszaállamosítás. Mi van?! Meghívottak: Lukács Attila (alelnök, ozsdolai közbirtokosság), Korom Ágoston (európai jogász, Nemzeti Közszolgálati Egyetem), Veress Emőd (ügyvéd, Erdélyi Református Egyházkerület), Laczikó Enikő (államtitkár, Etnikumközi Kapcsolatok Hivatala), Johann Taierling (önkormányzati képviselő, Erdélyi Magyar Néppárt).

MIT Sátor

11.00 – Kelet-európai foci: Világi Oszkár (tulajdonos, FC DAC 1904 Dunaszerdahely), Dárdai Pál (magyar válogatott labdarúgó és edző). Moderátor: Szöllősi György (elnök, Magyar Sportújságírók Szövetsége)

13.00 – A képlet: Barabási Albert László (fizikus, hálózatkutató Northeastern University) előadása

14.30 – Kézilabda és futball – Család és karrier: Görbicz Anita (magyar válogatott kézilabdázó, Győri ETO), Vincze Ottó (magyar válogatott labdarúgó). Moderátor: Szöllősi György (elnök, Magyar Sportújságírók Szövetsége)

16.00 – Ahol a bajnokok születnek!

Liu Shaolin Sándor (olimpiai bajnok, világbajnok, Európa-bajnok, világkupa győztes és magyar bajnok rövidpályás gyorskorcsolyázó), Liu Shaoang (olimpiai- és Európa-bajnok rövidpályás gyorskorcsolyázó), Bánhidi Ákos (a magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott szövetségi edzője).

Koncertek: 21.00 One More Minute, 22.30 Loyal, 00.30 Friday Rehab, 02.00 Hunay, 03.30 Soulshaker.

Nagyszínpad:

20.00 – Anna and the Barbies-koncert, 22.00 – Bagossy Brothers Company-koncert.

 

Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.