Több ezren kerültek kórházba Irakban az újabb homokvihar miatt
Ismét homokvihart jelentettek Irakból hétfőn, a rossz látási viszonyok miatt leállít...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Erre a látszólag egyszerű kérdésre sincs egyértelmű, fekete-fehér válasz. Legalábbis Egyiptomban nincs, ahol a kairói állatkertet csalással gyanúsítják a látogatók. Az itt is látható fotóval alátámasztott vád szerint a zebrák kifutójába a vadaskert alkalmazottjai egy hamisított egyedet – csíkosra festett szamarat tettek közszemlére.
És bár első látásra tényleg zebrának tűnik a kerítés mögött kérődző barátságos négylábú, a tüzetesebb vizsgálattal zavarba ejtő jellemvonásokra lehetünk figyelmesek: a pofáján szétkenődött csíkozatra – fekete festékre, na meg a rövid, hegyes zebrafülhöz képest lenyúló, gömbölyűbb végű hallószervekre. Nem is csoda, ha kiszúrták, felismerték a csacsit a replikátumban a szemfülesebb látogatók.
Annak ellenére, hogy korábban is érték már cinkelésen, az állatkert vezetője mindent tagad. Állítja, nem a zebrát, hanem a róla készült felvételt hamísították meg. Mohamed Sultan szerint a fenti felvétel egy lejárató szándékú fotómontázs, csalás, és kikéri magának a zebrahamisítás vádját.
Akárhogy is, a gyanús zebráról, vagy zebraillúzióról készült fotó komoly indulatokat váltott ki az internet népében, de még a helyi állatorvosok véleménye is megoszlott a valóság és látszat megítélésében. Nem ez az első eset ugyanis, hogy zebrát hamísítanak az arab országokban. 2009-ben Gázában is észleltek egy állatkertben álzebrákat, ott is átfestett szamarakkal próbálták becsapni a látogatókat.