Az Európai Gyógyszerügynökség megkezdte a Szputnyik V vizsgálatát
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) Humángyógyszer Bizottsága (CHMP) megkezdte az or...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A görögországi Kréta szigetén, Ano Vouves faluban még ma is van termés a világ legöregebb olajfáján. A famatuzsálem pontos életkorát nem lehet meghatározni, mivel belseje elkorhadt, a fagyűrűk elemzése alapján azonban legalább 2000 éves. A Krétai Egyetem tudósai szerint életkora inkább 4000 évhez közelít, a fa körül található jelek szerint is legalább 3000 éves – írja a Return to now.
Az ősi fa több, mint 12 méter magas, törzse pedig 4.5 méter átmérőjű. Törzse üreges, belül korhad, kifelé azonban mindig megújul.
A tudósok azt is feltételezik, hogy Krétán lehetett az olajbogyó-termesztés bölcsője. Mivel az olajfák folyamatosan újranövesztik törzsüket, ősidők óta a halhatatlanság szimbólumaként is tekintenek rájuk.
A világ legöregebb olajfáján még mindig terem bogyó, amelyből extra szűz olajat sajtolnak. Állítólag ízre a világ legfinomabbja, a turisták pedig kisebb vagyont is fizetnek érte.
Az olajfák szívós növények, jól bírják az aszályt és bozót tüzeket, talán ezért is maradhatott ilyen sokáig életben a térség kedvelt haszonnövénye.
(24.hu)