Röviden
Kovászna megyei történések, események pár mondatban.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A kormány bosszúja?
Az USR-PLUS Kovászna megyei szervezete tisztességtelennek és elfogultnak tartja azt, ahogyan Románia kormánya – az elbocsátott miniszterelnökön keresztül – szétosztotta a több mint egymilliárd lejt a tartalékalapjából. Mint írták, ennek a szétosztásnak a legnagyobb vesztesei az USR-PLUS Kovászna megyei polgármesterei és a független polgármesterek által vezetett helységek, közösségek, amelyek nem részesültek támogatásban. A települések között van Bodzaforduló, Nagypatak és Zágonbárkány. A szervezet képviselői úgy vélik, Kovászna megye fejlesztését egységesen kell végrehajtani, a döntéshozók önkényes döntései nélkül.
Növelni kell a tesztelést
Az iskolák most a járvány fő motorjai – írta Facebook-bejegyzésben Fejér Szilárd kémikus-kutató, aki szerint, ha már nem zárnak be a tanintézmények, a tesztelési kapacitást kellene növelni, de nem nyálból vett minta alapján, mert az nem ér semmit. „Az alternatíva nem a nyálból elvégzett gyorsteszt kéne legyen, hanem az, hogy ha szeretnél iskolába jönni, letesztelünk úgy, ahogy kell. Ha nem, mehetsz online-ba” – véli a kutató. Ami a harmadik oltás felvételét illeti, Fejér Szilárd szerint a második után 6 hónappal mindenkinek érdemes élnie a lehetőséggel, mert pár nappal az oltás után már nagyon erős védettség alakul ki, lévén, hogy a szervezet felismeri az oltást.
Elő a zöld igazolvánnyal!
Mint ismeretes, az esetszámok növekedésével a vendéglátóhelyek elküldhetik azokat a vendégeket, akik nem rendelkeznek zöld igazolvánnyal. Ez most már Sepsiszentgyörgyre is igaz, mivel a kormány által elfogadott határozat értelmében, a három és hat ezrelék közötti fertőzöttségi arányú településeken minden tizenkét év feletti személynek kötelező felmutatni a zöld tanúsítványt bizonyos tevékenységek esetében. Sepsiszentgyörgyön a legtöbb helyen kérik az oltásigazolványt, viszont van olyan vendéglő is, amely úgy döntött, nem tesz különbséget az oltott és oltatlan vendégei között, ezért inkább bezárnak, és csak elvitelre készítenek menüt, illetve házhoz szállítást vállalnak.