Szakkörök – a hagyomány- és identitásőrézés, a nemzetépítés és az alkotás bástyái
A Kárpát-medencében rendkívüli népszerűséggel bíró A szakkör program vezetői és regi...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A második molnártalálkozóra vasárnap délben várják a vendégeket, köztük az ugyancsak felsőcsernátoni Bíró-malom képviselőit – a hegedűn is kiválóan játszó zalánpataki múzeumalapító, Préda Barna kíséretében. Természetesen más molnárcsaládok is tiszteletüket teszik, amelyek tagjai – az érdeklődő közönséggel egyetemben – 14 órától dr. Ozsváth Gábor Malmok, molnárok, őrletők Csernátonban című előadását hallgathatják meg. És van miről mesélnie, hiszen Csernátonban hajdanán 34 vízimalom működött, ebből huszonöt a falun kívül épült, mintegy sortanyás települést képezve.
14.30-ra van időzítve a molnárlegény-avatás, utána búzaösszeöntés és -őrlés következik, majd Bocskor István, a csíkszentmártoni Bocskor pékség vezetője értekezik a régi és a jelenkori malmokról. A jeles pékmester azonban nemcsak beszél, hanem a péklángos-sütést is bemutatja.
Az ebédet követően eszmecsere lesz a Madárlátta pékség munkatársaival, majd a népdalvetélkedőt követően Ábri Béla és bandája szórakoztatja a vendégeket, a néptáncról pedig Fákó Alpár és barátai gondoskodnak. A különféle gyermekprogramokkal (gyurmázás, kukoricamorzsolás, véka-mázsa mérőjáték, halászat, mesekuckó, egérfuttatás) és felnőtteket célzó vetélkedőkkel (Toldi-próba, zsákemelés stb.) színesített molnártalálkozót a 19 órakor kezdődő táncház zárja.
A Malomkert panziót a Holnap Egyesület működteti a Hagyományokon Alapuló Vidéki Szociális Vállalkozások Hálózata nevű, európai uniós támogatásban részesülő program keretében, szociális vállalkozásként. Célja a munkahelyteremtés, a helyi értékek megmentése, továbbadása; jelenleg is négy hátrányos helyzetű személy áll az alkalmazásában.
Fotó: Malomkert/Facebook
Ez igen!
Ápolni kell a hagyományokat!
Régen dolgosabbak, jobbak voltak az emberek! Ritka falu, ahol régen nem volt legalább 1 malom, pékség!
Napjainkban a 80 banis búza mellé minden „hagyományos”😆 pékség adalékanyagot használ, így lesz 10!!! lej körül 1kg kenyér! Szégyelljék magukat! Legalább 10 pékség van itt a környéken, de 1 sem süt olyat mind 1-1 öregasszony régen!!!!