Röviden
Kovászna megyei történések, események pár mondatban.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Jelenleg a megye településeinek 50–55 %-ában van vezetékes ivóvíz, illetve szennyvízelvezetés, 2030-ra ezeket az arányokat jelentősen megnövelni készül a megyei tanács, amely fokozatosan, több szakaszban bővíti azon települések listáját, ahol uniós pályázatból fejlesztené az infrastruktúrát. Így az ivóvízellátás a háromszéki helységek 95%-ában, míg a csatornarendszer 75%-ban lesz bevezetve, jelenleg 5 város és 22 községközpont, valamint további 22 helység szerepel a tervben.
Ami az elfogadott hulladékgazdálkodási tervet illeti, annak korábbi változata már 2013-ban lejárt, az új pedig azért született meg ilyen nehezen és nagy kihagyás után, mivel a váltakozó kormányok között elhányódott, nagyon megkésett az országos terv elkészítése. Annak elkészülte után tavaly jelent meg az a módszertan, mely szerint minden megyének meg kell alkotnia a maga tervét, amelynek alapján működik a rendszer a következő öt évben.
Mint azt Ambrus József, az ADI-SIMD Hulladékgazdálkodási Egyesület elnöke lapunknak elmondta, a következő évek legfőbb beruházása Kovászna megyében egy olyan hulladékkezelő állomás megépítése lesz, amely a mechanikai-biológiai lebomlást szolgálja. Mi egyébként jól állunk az unió által megkövetelt célok tekintetében, Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely és Kommandó országosan is az élen jár a szelektív hulladékgyűjtést illetően. Más, sokkal nagyobb és fejlettebbnek tekintett megyékben is előfordul, hogy bár megvan az infrastruktúra, kihasználatlanul állnak a hulladék-feldolgozó telepek, mert nem működik a rendszert megalapozó szelektív hulladékgyűjtés.